Toseland: V této chvíli neprobíhá žádné jednání ohledně MotoGP

Když začátkem června Valentino Rossi havaroval a Yamaha začala hledat jeho náhradu, oslovili ve svém superbikovém týmu pouze Crutchlowa, ale Toselanda ne.

Ve hře byla možnost, že Colin Edwards půjde dočasně na Rossiho místo u Fiat Yamahy a jeho místo u Tech 3 by obsadil někdo z jejich superbikového týmu. Šestnáctinásobného vítěze závodů WSBK a dvojnásobného mistra světa superbiků Jamese Toselanda ale nikdo neoslovil a jak později uvedl, pokud by podobnou nabídku dostal, určitě by o návratu do prostředí MotoGP silně uvažoval.

Britský jezdec závodil v královské kubatuře mistrovství světa v letech 2008 až 2009 s francouzským Tech 3 a spolu s týmovým kolegou Colinem Edwardsem. Toseland v prvním roce předvedl solidní výkon, ale po skončení sezony došlo ke kontroverzní výměně šéfmechaniků, což navždy poznamenalo jejich vzájemné vztahy s Edwardsem. K tomu se pak přidal výsledkově slabý ročník 2009 a jeho osud v MotoGP byl definitivně  zpečetěn, když Ben Spies přestoupil do MotoGP o rok rychleji než bylo původně v plánu.

James Toseland v rozhovoru pro Crash.net Radio odpověděl na otázku, zda opravdu neproběhla žádná diskuse ohledně eventuální náhrady za Edwardse slovy: „Ne, vůbec. Byl jsem trošku zklamaný, že jsem nedostal stejnou příležitost jaká byla údajně nabídnuta Calovi. (Cal Crutchlow, jeho týmový kolega u týmu Yamaha Sterilgarda WSBK) Zřejmě tu byl nějaký problém v komunikaci, ale moje práce je ve světové sérii superbiků a musím odvádět maximum právě tam.“

„V této chvíli neprobíhá žádné jednání ohledně MotoGP,“ pokračoval Toseland. „Jsem spokojený tam, kde jsem, takže prostě uvidíme, zda dokážu pokračovat dál stejným způsobem. Pokud by přišla dobrá nabídka z MotoGP rozhodně bych ji bral, ale to se uvidí. Nikdy jsem během své kariéry nezavřel žádné dveře, takže pokud se nějaká příležitost naskytne, moc rád bych se vrátil zpátky.“