Toselandovi v závěru došel benzin

Edwards snad vyřešil potíže s rozložením hmotnosti.

Jezdci stáje Monster Yamaha Tech 3 se museli vyrovnávat s proměnlivým a těžko předvídatelným počasím, které je pro anglický Donington typické. V první polovině tréninku byla trať mokrá, ale na druhou polovinu volného tréninku díky kombinaci slunce a větru oschla.

Colin Edwards zajel osmý nejrychlejší čas, zkoušel změnit rozložení hmotnosti, a byl spokojen s jízdou na suchu i na mokru. James Toseland se na své domácí trati chvíli držel i na třetím místě, ale na stále osychající trati mu v závěru došel benzin a ve výsledkové listině se propadl až na dvanácté místo.

Edwards upozornil, že díky různým podmínkám byl trénink obtížný. "Ale byly to ty nejlepší podmínky. Měli jsme čas zkoušet nastavení na mokro a pak trať rychle vysychala. I když jsem jel chvíli na suchu s mokrými pneumatikami, nasbírali jsme spoustu nových informací," liboval si Američan, kterého těšila také skutečnost, že na mokru se držel mezi prvními pěti. Na suchu měl potíže v posledním sektoru, ale první tři pro něho vypadaly dobře. "V poslední sekci jsem ztratil půl sekundy. Byl to nejvlhčí úsek, ale mohl jsem jet rychleji. Myslel jsem, že jedu na hraně, ale stále jsem mohl být o patnáct procent rychlejší, ale v těchhle podmínkách je to těžké odhadnout," vysvětloval Edwards, kterému se daří řešit problém s přední částí motocyklu, který ho pronásledoval v posledních několika závodech. "Experimentovali jsme s polohou těla a zdá se, že to funguje. Klademe větší váhu dozadu, abychom nepřetěžovali předek," vysvětlil Texasan, který použil podobné řešení jako Jorge Lorenzo z továrního týmu. 

Toselandovi se nejlépe dařilo na osychající trati. "Minulý víkend jsem v Německu odjel hodně kol ve smíšených podmínkách, což mi dnes dost pomohlo. Neustále jsem se zlepšoval, ale bohužel vzhledem k tomu, že jsem zůstal na trati dlouho, došlo mi palivo. A to ve chvíli, kdy byly podmínky na trati nelepší," litoval Angličan. "Jsem však spokojen, protože předtím jsem se držel mezi prvními šesti. Tento víkend je pro mě velmi důležitý a jako obvykle jsem dal do tohoto tréninku maximum, abych začal víkend v pozitivní vlně. Myslím, že se mi to podařilo." Angličan dále připomněl, že má při domácí velké ceně vždy neuvěřitelnou podporu, a proto by chtěl v neděli dosáhnout dobrého výsledku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz