Tovární Ducati má třetí a pátou řadu

Tovární Ducati sice postupně zrychluje, ale to během kvalifikace udělali také všichni ostatní, takže v nedělní Grand Prix odstartuje Valentino Rossi z třetí řady a jeho kolega Nicky Hayden z páté.
Tovární Ducati má třetí a pátou řadu

Rossimu v závěru došly síly, zraněné rameno Itala stále stojí spoustu sil, což v sobotu vypočítal na šest desetin. V samotném závodu to bude ještě mnohem náročnější a podle Rossiho bude pro něho stěžejní druhá polovina závodu.

„Myslím, že pokud by nebylo problému s ramenem, který nás stojí pět nebo šest desetin, mohli jsme být v druhé řadě, protože jsme byli schopni zlepšit naše nastavení změnami, které budou v dohledné době také velmi důležité,“ uvedl Rossi. „Jezdil jsem s GP11 o něco lépe, ale dřív než koncem kvalifikace přišla řada na měkké pneumatiky, ztratil jsem sílu v rameni.“

„V každém případě máme dobrý čas a ještě pár věcí, které se pokusíme vyzkoušet v zahřívacím tréninku,“ pokračoval Ital. „Pokud jde o závod tak si myslím, že to rameno vydrží. Budeme schopni nastavit relativně konkurenceschopnou rychlost, mimo ty dvě Hondy.“

„Uvidíme, jak to půjde v druhé polovině závodu po fyzické stránce, takových jedenáct, dvanáct kol  jízdy na limitu v řadě,“ dodal závěrem Valentino Rossi, jenž do prvního závodu s Ducati odstartuje z deváté pozice startovního roštu.

Nicky Hayden chyboval ve svém rychlém kvalifikačním kole a to pro něho znamená, že v nedělní Velké ceně Kataru bude muset do páté řady startovního roštu. „Bylo to podobné, jak celý víkend. Prostě jsem nebyl dostatečně rychlý,“ komentoval kvalifikaci Hayden. „Ze začátku jsme zkoušeli něco, co bylo podobné loňskému nastavení, ale to nefungovalo.“

„Vrátil jsem se k druhé motorce a zajel s ní jedno slušné kolo, jenže v poslední zatáčce jsem chyboval. Většinu víkendu jsem na použitých tvrdých pneumatikách dokázal jezdit rychlé časy, ale to nebyl případ dnešního večera, třebaže bylo tepleji,“ pokračoval Hayden, který poprvé zajel kolo pod minutu a šestapadesát vteřin, ale ani to dnes nestačilo na výraznější pozici na startu.

„Od testu v Malajsii jsme věděli, že se všichni ostatní zlepší. Byl to frustrující víkend a nebude vůbec snadné startovat ze zadních pozic, ale ještě nejsme připraveni odjet domů,“ řekl odhodlaně Američan Hayden u něhož víme, že do závodu dá stoprocentně maximum.


23. března | Andrea Dovizioso dnes slaví 33 let. odkaz
22. března | Sergio Garcia dnes slaví 16 let.
21. března | Riccardo Rossi dnes slaví 17 let.
10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz