Tovární Ducati má zítra velkou šanci na dobrý výsledek

Nový šéf Vittoriano Guareschi musí mít ze svých svěřenců radost, protože převzít vedení vlajkové lodě Ducati nebylo jednoduchým rozhodnutím, ale Stonerova první a Haydenova druhá řada má zítra šanci na úspěch.

Casey Stoner si stejně jako jeho kolega Hayden vyzkoušeli, jaké to je v Jerezu spadnout, takže by měli mít určitou představu, kde jsou jejich hranice, za které se není radno pouštět. Australan je v první řadě s Pedrosou a Lorenzem, takže si oba jezdce nesmí nenechat ujet a navíc musí odolat tlaku za ním jedoucího Rossiho s Haydenem.

„Začali jsme velmi výrazně, když jsme tu včera vyjeli na dráhu, ale abych řekl pravdu, od té doby se nám již dál nepodařilo pokročit s nastavením a nic, co jsme zkoušeli nezabralo,“ řekl dnes třetí Casey Stoner. „Výsledkem bylo to, že jsme se odpoledne nakonec vrátili k našemu původnímu nastavení a třebaže bylo dostatečně dobré na první řadu, máme tu stále velký prostor pro zlepšení.“

„Zahřívací trénink bude pro nás nabitý prací a doufejme, že se nám podaří najít něco, co nám před závodem pomůže. Celkově tu motorka funguje lépe než kdy jindy a díky tomu si v Jerezu věřím a na zítřejší závod se těším,“ řekl závěrem Casey Stoner, jezdec tovární GP10.

Nicky Hayden prožívá neuvěřitelnou proměnu, ta je samozřejmě jenom k lepšímu a bude velmi zajímavé sledovat, jak se mu podaří zítřejší závod Velké ceny Španělska. V Jerezu dokázal jet na předních příčkách, jednu chvíli vedl celé startovní pole a nakonec si vybojoval solidní pátou pozici v druhé řadě.

„Nehoda dnes dopoledne nebyla vůbec hezká, ale až na pár odřenin a podlitin jsem v pořádku,“ řekl Američan Nicky Hyaden, který si letos vede víc jak dobře. „Vzhledem k tomu, že jsem spadl ve sto třiceti kilometrové rychlosti se ve skutečnosti cítím dobře! Bohužel to trošku zkomplikovalo situaci týmu, protože museli intenzivně pracovat na opravě stroje.“

„Odpolední kvalifikaci jsem zahájil s druhým motocyklem, ale měli jsme problémy s řazením, které nešly v jejím průběhu vyřešit, takže jsem musel přesednout na motorku, na které jsem předtím havaroval,“ pokračoval Američan. „Páté místo ale není tak špatné. Bude to dlouhý, tvrdý závod, ale už se nemůžu dočkat.“

„Chci všem v týmu poděkovat za jejich práci a doufám, že jim to zítra vrátím dobrým výsledkem,“ uzavřel svůj komentář k sobotní kvalifikaci Nicky Hayden.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.