Tovární Honda zaznamenala v Portugalsku úspěšný víkend

Závod v Portugalsku znamenal pro tovární stáj Repsol Hondy velmi podařený výsledek, protože Dani Pedrosa vyhrál, Casey Stoner skončil třetí a Andrea Dovozioso v posledním kole porazil Rossiho a cílem projel čtvrtý.
Tovární Honda zaznamenala v Portugalsku úspěšný víkend

Dani Pedrosa začátkem dubna podstoupil operaci ruky a bylo velkou otázkou, zda se dokázal plně uzdravit. Nicméně už v trénincích dokazoval, že jeho fyzická kondice je na vysoké úrovni, ale skutečným měřítkem měl být až nedělní závod. Tam Pedrosa dokázal velmi dobře rozložit síly a závod na okruhu, kde v posledních třech letech kraloval pouze Lorenzo, nakonec vyhrát.

„Z dnešního vítězství mám velkou radost, ale víc než to jsem velmi spokojený se stavem své fyzické kondice a vypadá to, že operace byla nakonec opravdu úspěšná,“ řekl vítěz Grand Prix v portugalském Estorilu, který se v průběhu závodu snažil pravou ruku tolik nezatěžovat, aby mu zbyly síly na závěrečný útok.

„Jezdil jsem za Lorenzem a čekal, kdy mi znecitliví ruka, ale k tomu nedošlo! Jsem tak šťastný, že operace zabrala, táhlo se to něco přes šest měsíců a je to obrovská úleva,“ pokračoval Dani Pedrosa. „Ohledně závodu, jel jsem jak nejlépe to šlo. Lorenzo je tady skvělý, pokaždé jezdí plynule a rychle a já se s ním snažil udržet krok.“

„V závěru jsem se cítil dobře, pokusil se o předjetí a byl úspěšný. Jsem velmi rád, že jsem tu vyhrál, je to mé první vítězství na této dráze,“ řekl závěrem Dani Pedrosa, který nezapomněl poděkovat všem lékařům, fyzioterapeutům a trenérům, kteří stojí za jeho dnešním úspěchem.

Pro Casey Stonera mohl závod v Portugalsku dopadnout úplně jinak, pokud by bolesti zad po čase neustaly samy od sebe, protože Australan už byl rozhodnutý zajet zpátky do boxů. Nakonec je to třetí místo, což je po neúspěšné misi v Jerezu určitě povzbuzující výsledek.

Klepněte pro větší obrázek

„Podařilo se mi dobře odstartovat, ale Pedrosa přede mnou projel a já musel pořádně dupnout na brzdy,“ komentoval úvod závodu v Portugalsku Casey Stoner. „Potom jsem bojoval v první zatáčce s Marcem Simoncellim o třetí pozici, tam mě vyblokoval z čehož jsem neměl radost, ale on ve čtvrté zatáčce spadl a já tak ztratil kontakt na Jorgeho s Danim.“

„V prvních kolech mi chyběl pocit jistoty u zadní pneumatiky, nezdálo se, že by fungovala nejlépe, zejména pak v levotočivých pasážích a několikrát jsem málem havaroval, takže jsem raději trošku zpomalil,“ pokračoval Stoner.

„Potom mi v určitém momentu vypověděly službu záda a já se ve třech nebo čtyřech zatáčkách vůbec nedokázal pohybovat. Hodně jsem s tím bojoval a už si říkal, že asi zajedu do boxů, ale naštěstí to v druhé polovině kola trošku ustoupilo a mě se tak podařilo závod dokončit, takže jsem dnes za třetí místo opravdu rád,“ řekl závěrem Casey Stoner.

Pro Andrea Doviziosa závod jak se patří. Po těžkém víkendu perfektní jízda a stejně dobré umístění. V závěru závodu to bylo o jeho bitvě s Valentinem Rossim, kterou nakonec vyhrál na cílové rovince a cílem projel čtvrtý v pořadí.

„Po náročném víkendu jsme zaznamenali úspěšný závod s nejlepším kolem v samotném závěru a dobrý po strategické stránce, abych dokázal předjet Valentina Rossiho,“ uvedl Andrea Dovizioso. „Po celý závod jsem jezdil na hraně, Rossi byl ve dvou, třech místech silnější a bylo těžké ho předjet.“

„Neustále jsem na to tvrdě tlačil, abych udržel krok s Ducati a v úplně posledním kole se pokusil o předjetí v desáté zatáčce, třebaže mi bylo jasné, že je to těžká zatáčka k předjíždění. Potom v poslední dlouhé zatáčce jsem se snažil o předjetí vnitřkem, ale tam mi to Rossi zavřel, takže jsem se snažil o rychlejší výjezd než on.“

„Udělal jsem to a na rovince ho předjel,“ pokračoval Dovizioso. „S výsledkem jsem velmi spokojený, ale stále jsme příliš daleko od prvního závodníka. Potřebujeme být konkurenceschopní od prvního dne pokud chceme soupeřit s Pedrosou, Stonerem nebo Lorenzem. Je dobře, že zítra následuje test, protože tak můžeme zapracovat na nastavení a elektronice.“

17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Mir opět vítězí a opět navyšuje vedení v šampionátu

Moto3: Mir opět vítězí a opět navyšu…

Joan Mir vybojoval své letošní sedmé vítězství a navyšuje vedení v šampionátu. Na podium se dostali i Philipp Oettl a zraněný Jorge Martin.

13.  8.  2017 |
Moto2: V závodě plném pádů vítězí Morbidelli

Moto2: V závodě plném pádů vítězí Mo…

Závod Moto2 byl bohužel plný pádů. Velký pád přišel hned v úvodu. Na podium vystoupili Morbidelli, Márquez a Lüthi.

13.  8.  2017 |