Tovární Yamaha odjela do Německa kompletní

Do německého Sachsenringu odjel tým Fiat Yamahy rovnou s třemi jezdci Jorge Lorenzem, Wataru Jošikawou a Valentinem Rossim, který se poprvé od Mugella vrací do MS.

Na Valentina Rossiho čeká vstupní lékařská prohlídka, takže je v záloze pořád zkušební jezdec Wataru Jošikawa, nicméně je to od jeho nehody v Mugellu poprvé, kdy se Ital znovu objeví mezi jezdci MotoGP.

Jeho týmový kolega Jorge Lorenzo vede šampionát, vyhrál pět závodů, dvakrát byl druhý a jeho ambice pro závod v Německu jsou vysoké. Loni tam právě s Rossim svedl jednu z nejkrásnějších bitev a skončil druhý. Na Sachsenringu zatím zlato nezískal, ale v neděli se o to jistě pokusí.

„Sachsenring je okruh, který mám rád, ale nikdy jsem tam nevyhrál,“ uvedl před víkendem v Německu Jorge Lorenzo. „To samé platí i v případě Laguny, takže se na tyto dvě zajímavé výzvy, které nám do začátku dovolené zbývají, hodně těším!“

„Sachsenring je poměrně náročná dráha s mnoha změnami v převýšení a také jedna z nejkratších tratí v MotoGP. Těžko odhadnout počasí, může tam být velké horko, ale určitě lepší než déšť,“ pokračoval rodák z Mallorky a závěrem dodal: „Jsem rád, že je tu Valentino, vítej zpátky!“

Na Valentina Rossiho v Německu čeká poslední lékařská prohlídka, která dle mnohých prověří velmi detailně jezdcův zdravotní stav, takže jen Klepněte pro větší obrázekmálokdo dokáže předstírat, že to či ono ho nebolí. Od svého lékaře dostal pro víkendový závod zelenou, ale je mu jasné, že superbiková a MotoGP Yamaha jsou dva rozdílné světy. (video)

„Na R1 jsem se cítil dobře, ale také vím, že moje M1 je na dráze něco jiného a pro mě to bude celkem tvrdé. Chyběla mi motorka a chyběl mi můj tým, takže to chci zkusit,“ řekl Valentino Rossi. „Už se opravdu těším až všechny uvidím a budu zpátky v padoku. Být doma bylo únavné!"

„Wataru tam bude také, takže pokud vyvstane nějaký problém, opět pojede na mé motorce,“ řekl závěrem Rossi, jehož poprvé nahradil zkušební jezdec Yamahy Wataru Jošikawa při poslední Velké ceně Katalánska.

Šéf Rossiho týmu u Fiat Yamahy Davide Brivio k osmému závodu sezony poznamenal: „Valentino vyvinul obrovské úsilí, aby byl na Sachsenrigu připraven závodit. Chtěl zpátky do sedla M1 jakmile to bude možné a pracoval na tom velmi tvrdě, aby se uzdravil co možná nejrychleji.“

„Očekáváme, že pár závodů využije k tomu, aby získal rychlost a byl po svém zranění opět plně konkurenceschopný, ale je velmi hezké ho vidět opět mezi námi,“ řekl Brivio.


27. září | Fernandezovi ve warm upu hořel motocykl. odkaz
26. září | Thomas Lüthi pojede příští rok u týmu SAG Racing. odkaz
25. září | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz