Tréninky v Misanu uzavřel nejlepším časem Iannone, Pešek jedenáctý

V druhém tréninku Moto2 před GP San Marina byl nejrychlejší Andrea Iannone, následován Mattiou Pasinim a Scottem Reddingem.

Na domácí trati tak vládnou Italové, přitom Iannone jezdí s pohmožděným zápěstím a Pasini startuje na divokou kartu. Nejrychlejší jezdec pátku Alex de Angelis skončil po výletu mimo trať čtvrtý za Scottem Reddingem.

V tréninku upadli Xavier Simeon a Alex Baldolini, oba podle všeho bez následků.

GP San Marina - Moto2, 2. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Andrea IANNONE Fimmco Speed Up Speed Up 1'39.835  
2 Mattia PASINI Italtrans S.T.R. Suter 1'39.859 0.024 
3 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Suter 1'39.868 0.033 
4 Alex DE ANGELIS JIR Moto2 Motobi 1'39.935 0.100 
5 Julian SIMON Mapfre Aspar Team Suter 1'39.958 0.123 
6 Toni ELIAS Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'40.019 0.184 
7 Claudio CORTI Forward Racing Suter 1'40.205 0.370 
8 Sergio GADEA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'40.209 0.374 
9 Thomas LUTHI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 1'40.220 0.385 
10 Simone CORSI JIR Moto2 Motobi 1'40.296 0.461 
11 Lukáš PEŠEK Matteoni CP Racing Moriwaki 1'40.347 0.512 
12 Shoya TOMIZAWA Technomag-CIP Suter 1'40.380 0.545 
13 Hector FAUBEL Marc VDS Racing Team Suter 1'40.391 0.556 
14 Gabor TALMACSI Fimmco Speed Up Speed Up 1'40.495 0.660 
15 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 1'40.572 0.737 
16 Raffaele DE ROSA Tech 3 Racing Tech 3 1'40.575 0.740 
17 Ferruccio LAMBORGHINI Forward Racing Suter 1'40.637 0.802 
18 Stefan BRADL Viessmann Kiefer Racing Suter 1'40.718 0.883 
19 Roberto ROLFO Italtrans S.T.R. Suter 1'40.765 0.930 
20 Mike DI MEGLIO Mapfre Aspar Team Suter 1'40.767 0.932 
21 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing FTR 1'40.886 1.051 
22 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 1'40.969 1.134 
23 Yuki TAKAHASHI Tech 3 Racing Tech 3 1'41.004 1.169 
24 Yonny HERNANDEZ Blusens-STX BQR-Moto2 1'41.055 1.220 
25 Jules CLUZEL Forward Racing Suter 1'41.172 1.337 
26 Ricard CARDUS Maquinza-SAG Team Bimota 1'41.209 1.374 
27 Robertino PIETRI Italtrans S.T.R. Suter 1'41.241 1.406 
28 Michael RANSEDER Vector Kiefer Racing Suter 1'41.255 1.420 
29 Alex BALDOLINI Caretta Technology Race Dept I.C.P. 1'41.370 1.535 
30 Axel PONS Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'41.623 1.788 
31 Kenny NOYES Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 1'41.629 1.794 
32 Valentin DEBISE WTR San Marino Team ADV 1'41.709 1.874 
33 Xavier SIMEON Holiday Gym G22 Moriwaki 1'41.891 2.056 
34 Tatsuya YAMAGUCHI Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'42.237 2.402 
35 Yannick GUERRA Holiday Gym G22 Moriwaki 1'42.445 2.610 
36 Niccolo CANEPA M Racing Bimota 1'42.541 2.706 
37 Mashel AL NAIMI Blusens-STX BQR-Moto2 1'42.722 2.887 
38 Joan OLIVE Jack & Jones by A.Banderas FTR 1'42.784 2.949 
39 Anthony WEST MZ Racing Team MZ-RE Honda 1'43.497 3.662 
17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.
16. října | Nemocný Folger nepojede ani v Austrálii. Nahradí jej Broc Parkes.
16. října | Narozeniny dnes slaví Casey Stoner (32 let), Andrea Locatelli (21 let) a Nicolo Bulega (18 let).
15. října | Závod Moto3 vyhrál Fenati, Mir bez bodů, takže o titulu ještě není rozhodnuto.

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00