Třetí Pedrosa nezná příčiny svého pádu

Dovizioso je spokojen s časem, ale ne s umístěním.

Dani Pedrosa se musel během kvalifikace na Velkou cenu Austrálie vyrovnat s pádem ve vysoké rychlosti. S náhradním motocyklem však dokázal zajet třetí nejrychlejší čas a o pouhou tisícinu sekundy překonat svého krajana Jorgeho Lorenza. Týmový kolega ze stáje Repsol Honda Andrea Dovizioso zajel až desátý čas. Pole mezi třetím a třináctým místem se však vešlo do osmi desetin sekundy.

Pedrosa byl rád, že se i po nehodě kvalifikoval do první řady. "Spadl jsem ve vysoké rychlosti na vjezdu do druhé zatáčky. Jsem rád, že jsem se nezranil a mohl v druhé polovině kvalifikace znovu na trať. Nevím přesně, proč jsem upadl. Jen jsem se dotkl brzdy a bum, byl jsem dole," divil se Španěl. "Musíme se podívat na data a zjistit, co se stalo."

V zítřejším warm-upu se ještě Pedrosa pokusí vylepšit nastavení, aby se mohl rychlostí přiblížit soupeřům před sebou.

Navzdory desátému místu na startu vidí Dovizioso zlepšení. "Během prvních pětačtyřiceti minut kvalifikace jsme zkoušeli různá řešení v nastavení. Ke zlepšení to ale nepomáhalo. Použili jsme také tvrdší pneumatiky, ale na zdejší podmínky byly moc tvrdé. Když jsme přešli na měkčí, zlepšil se náš rytmus i časy," připomněl Ital. Přestože se podařilo zvýšit rychlost, umístěním je zklamán. "Zrychlili jsme, ale ne dostatečně, takže naše pozice na startu není nejlepší. Ale jsme jen čtyři desetiny za třetím nejrychlejším, což je potěšující. Startovat ze čtvrté řady je ovšem samozřejmě obtížnější." 

Šéf týmu Kazuhiko Yamano vyjádřil potěšení nad tím, že se Pedrosa nezranil. "Svůj výsledek v kvalifikaci si zaslouží, protože byl rychlý už ráno. Ihned po pádu dokázal jezdit rychle," chválil Japonec. "Ani Andrea nebyl daleko vzadu, takže je přirozeně zklamán z desátého místa. Zítra nás ale čeká dlouhý závod a při dobrém startu se může posunout dopředu."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz