Třetímu dni v Sepangu kraloval Márquez

V prvním dni v Sepangu jel nejrychleji Valentino Rossi, další dva dny už patřily Márquezovi. Druhé místo dnes obsadil Jorge Lorenzo, třetí byl Cal Crutchlow.

Z hlediska počasí nebyl výjimkou ani třetí testovací den. Na okruhu v Sepangu panovalo velké horko a teplota trati se opět dostala na 58°C. Jak je při únorových testech v Malajsii běžné, nejlepší časy byly zajety už dopoledne, kdy je teplota trati relativně nízká.

Při druhém dni v Sepangu se raduje Márquez

Marc Márquez oproti včerejšku opět vylepšil svůj čas. Hodnota 1:59,115 dnes stačila na první místo a stačí i na první místo v součtu tří dnů druhé série testů v Malajsii, v první sérii testů však jel Márquez ještě rychleji (1:58,867).

Od včerejška se nic nezměnilo ani na druhé pozici – tu stále drží Jorge Lorenzo. Na třetí příčku se ve středu dostal Cal Crutchlow, který přesedlal z Ducati na Hondu týmu CWM LCR Honda.

Andrea Iannone si dnes vyjel čtvrté místo. Valentino Rossi si (oproti druhému dni testů) o jednu pozici polepšil – skončil pátý. Šestým nejrychlejším je po dnešku Bradley Smith, který ještě doléčuje zraněný kotník. Posledním jezdcem s časem pod hranicí 2:00 na kolo je Dani Pedrosa. Včera se po 2:00 na kolo dostali dva jezdci (Márquez a Lorenzo), dnes už jich bylo celkem sedm.

Nejrychlejším jezdcem s motocyklem specifikace OPEN se stal Hector Barbera na celkově osmé pozici. První desítku doplnili Aleix Espargaro a Andrea Dovizioso, přičemž Andrea Dovizioso byl jedním z mála, kdo si oproti včerejšku nevylepšil čas.

Z nováčků si opět vedl nejlépe Maverick Viňales na čtrnáctém místě.

Karel Abraham dnes skončil 21. a toto místo mu patří i v celkovém pořadí tří dnů v Sepangu.

Testy v Sepangu zahájil nejlépe Valentino Rossi

Ve třetím dni testů se nejvíce svezl Marc Márquez – odkroužil 73 kol. Naopak nejméně na trati pobyl Karel Abraham (30 kol).

Dnešním dnem končí třídenní testovací program s pneumatikami Bridgestone, zítra bude k dispozici jeden den na otestování nových pneumatik Michelin.

17:42 | Kornfeil pojede příští rok v témže týmu jako letos: odkaz
17:36 | Joan Mir obdržel po dnešním závodě penalizaci za nezodpovědnou jízdu a na startu dalšího závodu klesne o šest míst.
24. září | Závod Moto3 začne v 11:40 a pojede se jen 13 kol, následovat bude Moto2 ve 12:40, pojede se 21 kol a start MotoGP zůstává na 14:00.
24. září | Změna programu kvůli mlze: warm up Moto2 10:30 - 10:45, warm-up MotoGP 10:55 - 11:10.
24. září | V 10:10 byla znovu otevřena pit lane, warm up Moto3 pokračuje a bude o pět minut kratší.