Trojice tovární Hondy na úvod v první pětce

Repsol Honda zahájila víkend v IMS výrazným výkonem, když Casey Stoner zajel nejrychlejší čas dne, Dani Pedrosa byl třetí a Andrea Dovizioso úvodní jízdy ukončil pátým časem na kolo.
Trojice tovární Hondy na úvod v první pětce

Casey Stoner měl v pátek odpoledne velké štěstí, protože mu cesty vběhl (pravděpodobně) bobr a málem způsobil katastrofu. Australan se obyvateli místního jezera stačil vyhnout a přitom ještě zajet nejlepší čas dne 1´40,724 sekundy.

„Koutkem oka jsem něco zahlédl, když jsem vyjížděl ze zatáčky. Nebyl jsem si jistý, co to bylo, pomyslel jsem si, že je to snad část nějakého motocyklu, ale jsem rád, že se nám oběma z toho podařilo vyváznout bez zranění!“ uvedl Stoner.

Australan ale není moc spokojený s novým asfaltem, protože na tomto úseku dráhy necítí potřebnou jistotu. „Je neuvěřitelně kluzký a dráha také nepatří mezi mé nejoblíbenější z celého seriálu. Hodně to klouže a s novým povrchem je něco špatně, není to jen nečistota na jeho povrchu, ale ve spojení dvou různých částí je něco divného. Nějaká mastnota, která způsobuje problémy. Doufám, že se podmínky do závodu zlepší.“

Vítěz loňského závodu v Indianapolisu Dani Pedrosa má po dvojici úvodních tréninků na kontě třetí nejrychlejší čas dne 1´41,205 sekundy a ztráta na týmového kolegu Stonera představuje 0,481 sekundy. „V druhém tréninku už byla dráha o něco lepší alespoň ve stopě, ale mimo ni, byl povrch stále velmi špinavý a kluzký,“ řekl Španěl Pedrosa.

„Doufejme, že se v průběhu víkendu budou podmínky na dráze nadále zlepšovat a my tak dokážeme pokračovat v práci na nastavení vzhledem k pneumatikám, což bude klíčový bod  závodu,“ dodal Pedrosa.

V odpoledním tréninku Andrea Dovizioso zrychlil o tři sekundy a po úvodní sérii pátečních jízd uzavírá první pětici jezdců s časem 1´41,536 sekundy. Také podle Itala bude pro výsledek závodu klíčový výběr pneumatik. „S tím, jak je na dráze více gumy se přilnavost rychle mění a nyní je hlavně problém s opotřebením pneumatik,“ řek Dovizioso.

„To je pro nový asfalt typické, takže musíme velmi pečlivě volit pneumatiky a zvlášť velkou pozornost věnovat přední. Klíčovým bodem závodu budou pneumatiky,“ pokračoval Ital a závěrem dodal: „Doufám, že zítra budou podmínky ještě lepší, protože za dnešní situace by závod nebylo možné dokončit.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.