Tým Aspar je blízko dohody s Ducati pro sezonu 2010

Martinez má velkou šanci mít své Aspar týmy ve všech kubaturách.

Jorge Martinez, který má v mistrovství světa silničních motocyklů své dva týmy Bancaja Aspar v třídě do 125ccm a Mapfre Aspar v třídě do 250ccm se pravděpodobně konečně dočkal okamžiku, kdy bude moci oznámit vstup dalšího Aspar týmu do prestižní kubatury MotoGP.

Toto oznámení by už mohlo přijít tento víkend, kdy se pojede britské kolo světového šampionátu v Donington Parku.

Španěl motogp.com v Sachsenringu prozradil, že pro sezonu 2010 je na obzoru dohoda s italskou Ducati, když řekl, že „představa je spolupracovat s Ducati a v tomto záměru jsme již pokročili kupředu. Musíme ještě dotáhnout několik málo detailů a ze všeho nejdůležitější otázku jezdeckého obsazení a doufám, že nejpozději v Doningtonu k tomu budeme moci učinit bližší podrobnosti."

Logicky největším adeptem jet v příštím roce závodní prototyp Desmosedici v MotoGP je Alvaro Bautista, který nyní bojuje o titul v čtvrtlitrové kubatuře v barvách týmu Mapfre Aspar, ale jeho jméno zatím na tuto pozici nebylo potvrzeno.

Bautistu už dříve oslovila Suzuki, která mu nabídla svou GSV-R a stejně tak je španělský jezdec ve spojení s některými dalšími manažery týmů královské kubatury. Samozřejmě je tu pravidlo, že jako nováček může jet ve svém premiérovém roce jen v satelitním týmu.

Jorge Martinez usiloval o přesun do královské kubatury už v minulém roce, když jednal o vytvoření satelitního týmu s Yamahou a Suzuki, ale také uvažoval jet třetí motocykl Kawasaki.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.