Tým Aspar v nové sezoně s Faubelem a Forésem

Skupina Aspar Španěla Jorge Martíneze oznámila kompletní jezdeckou sestavu pro sezonu 2011. Do týmu nejnižší kubatury Bancaja Aspar přijde Héctor Faubel a v barvách Mapfre Aspar pojede Javier Forés.
Tým Aspar v nové sezoně s Faubelem a Forésem

Po skončení letošní sezony opustil tým Bancaja Aspar Bradley Smith, který v jejich barvách závodil od roku 2009 a spolu s Mike Di Megliem, který zase závodil s týmem Mapfre Aspar Moto2,  společně odešli k francouzskému Tech 3 Herve Poncharala.

Za oba u Aspara hledali náhradu a jeden z nejlepších týmů šampionátu dnes oznámil nové složení pro sezonu 2011. Španěl Héctor Faubel, jenž v letošním roce závodil v Moto2 s Marc VDS Racing se vrací zpět do nejnižší kubatury a znovu k týmu, s kterým v roce 2007 získal titul vicemistra. Pojede společně s Nicolasem Terolem, druhým mužem letošního šampionátu.

Za Francouze Di Meglia k Aspar týmu nastupuje Javier Forés, který vytvoří týmovou dvojici s Juliánem Simónem, letošním vicemistrem světa třídy Moto2. Španěl Forés závodil v posledních kolech letošního ročníku v Malajsii, Austrálii a Valencii. Ve Valencii skončil šestnáctý, což byl jeho nejlepší výsledek.

„Je to velké zadostiučinění zkompletovat tým dvěma jezdci z Valencie,“ uvedl Jorge Martínez. „Xavi Forés je mladý jezdec, který se v Moto2 může velmi dobře projevit. Bude to jeho první kompletní ročník v mistrovství světa a budeme s ním muset tvrdě pracovat, ale máme v něho důvěru.“

„Návrat Héctora Faubela dokazuje, že jezdci, kteří již s námi byli v minulosti v nás mají důvěru. Je to čest mít ho zpátky a očekáváme, že spolu s Nicolasem bude bojovat o mistrovský titul,“ řekl závěrem Jorge Martínez.


11:43 | Marc Márquez dnes slaví 26 let. odkaz
11:42 | To celebrate @marcmarquez93's 26th birthday, we're throwing it back to his 7 World titles celebrations 🎉 #Level7 odkaz
11:42 | 🎉 Happy birthday to the fastest, and happiest, 26 year old we know!🎂 ¡Felicidades campeón! Here's to always pushin… odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz