Tým Aspar v nové sezoně s Faubelem a Forésem

Skupina Aspar Španěla Jorge Martíneze oznámila kompletní jezdeckou sestavu pro sezonu 2011. Do týmu nejnižší kubatury Bancaja Aspar přijde Héctor Faubel a v barvách Mapfre Aspar pojede Javier Forés.
Tým Aspar v nové sezoně s Faubelem a Forésem

Po skončení letošní sezony opustil tým Bancaja Aspar Bradley Smith, který v jejich barvách závodil od roku 2009 a spolu s Mike Di Megliem, který zase závodil s týmem Mapfre Aspar Moto2,  společně odešli k francouzskému Tech 3 Herve Poncharala.

Za oba u Aspara hledali náhradu a jeden z nejlepších týmů šampionátu dnes oznámil nové složení pro sezonu 2011. Španěl Héctor Faubel, jenž v letošním roce závodil v Moto2 s Marc VDS Racing se vrací zpět do nejnižší kubatury a znovu k týmu, s kterým v roce 2007 získal titul vicemistra. Pojede společně s Nicolasem Terolem, druhým mužem letošního šampionátu.

Za Francouze Di Meglia k Aspar týmu nastupuje Javier Forés, který vytvoří týmovou dvojici s Juliánem Simónem, letošním vicemistrem světa třídy Moto2. Španěl Forés závodil v posledních kolech letošního ročníku v Malajsii, Austrálii a Valencii. Ve Valencii skončil šestnáctý, což byl jeho nejlepší výsledek.

„Je to velké zadostiučinění zkompletovat tým dvěma jezdci z Valencie,“ uvedl Jorge Martínez. „Xavi Forés je mladý jezdec, který se v Moto2 může velmi dobře projevit. Bude to jeho první kompletní ročník v mistrovství světa a budeme s ním muset tvrdě pracovat, ale máme v něho důvěru.“

„Návrat Héctora Faubela dokazuje, že jezdci, kteří již s námi byli v minulosti v nás mají důvěru. Je to čest mít ho zpátky a očekáváme, že spolu s Nicolasem bude bojovat o mistrovský titul,“ řekl závěrem Jorge Martínez.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.