Tým Fausta Gresiniho odjíždí z Kataru spokojen

Alex De Angelis si odváží šesté a Toni Elías deváté místo.
Oba jezdci týmu San Carlo Honda Gresiny Alex De Angelis a Toni Elías předvedli v prvním podniku sezony výrazný výkon a potom, co se v předsezonních testech zejména Elías potýkal s problémy v nastavení své Hondy, dokázali pro svůj tým získat první mistrovské body.

Jezdec ze San Marina v průběhu závodu bojoval ze všech sil, aby dokázal, že i na netovárním motocyklu může předvést skvělý výkon, což se mu v závěru také podařilo, když projel cílem na šesté pozici. Bohužel se při tom dostal do nechtěného kontaktu s Danim Pedrosou z Repsol Hondy, který boční náraz De Angelise naštěstí ustál.

„Jsem velmi spokojen s tímto výsledkem, protože si myslím, že si ho zasloužíme za to, jak tvrdě jsme během víkendu pracovali,“ řekl Alex De Angelis. „Start jsem neměl nejlepší, ale věděl jsem, že mám dobrou rychlost a snažil se zůstat v klidu, předjet maximum jezdců a postupovat v pořadí.“

„Věděli jsme, že stupně vítězů jsou tady mimo náš dosah, ale stále jsem cítil, že jsme schopní špičkového výsledku a šesté místo do této kategorie patří,“ pokračoval De Angelis. „Byl jsem předvolán na vedení závodu, abych poskytnul svou verzi incidentu s Danim, ale nebyl tam na mě podaný žádný protest.“

„Je to jen začátek a třebaže víme, že tento okruh vyhovuje mému stylu jízdy a mému technickému kompletu, našim cílem je být dále konzistentní a pokračovat ve výsledcích jaký byl tento,“ řekl závěrem Alex De Angelis, který před rokem svůj premiérový závod MotoGP v Kataru nedokončil.

Toni Elías v pondělí závodil znovu s týmem, s kterým už v minulosti dokázal zvítězit v závodu Grand Prix. S výkony v předsezonní přípravě nebyl Elías vůbec spokojený a rovněž příprava během víkendu byla pro jeho samotného velmi obtížná. Proto je deváté místo v jeho podání úspěšným výsledkem a před druhým kolem v Japonsku se bude snažit problémy s motocyklem vyřešit.

„Vzhledem k pozici, z které jsme startovali a k problémům, které jsme měli během víkendu je to pro nás slušný výsledek a jsem s ním spokojený,“ uvedl po závodě Toni Elías. „V rámci bodů by pro nás bylo lepší, kdyby byl závod zrušený, protože jsme věděli, že to tady bude pro nás hodně těžké, ale pravdou je, že pokud by mi nabídli deváté místo v pátek, nepochybně bych ho bral!“

„Víme, že nás čeká hodně práce, kterou je třeba ještě udělat a víme v čem přesně ty problémy máme, takže na tom budeme pracovat společně s Hondou a pokusíme se to vyřešit ještě před dalším závodem v Japonsku,“ řekl závěrem Toni Elías.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz