Tým Gresini Racing nyní povede Nadia Padovani

Původní majitel týmu – Fausto Gresini – letos v únoru zemřel. Tým nyní nově povede jeho manželka Nadia Padovani.
Tým Gresini Racing nyní povede Nadia Padovani

Tým Gresini Racing, který má zastoupení ve všech třech třídách MS silničních motocyklů (Moto3, Moto2 a MotoGP) přišel o svého zakladatele a majitele letos v únoru. Fausto Gresini několik týdnů bojoval s nemocí Covid-19, nakonec však v únoru nákaze podlehl. Jeho tým tak zůstal bez šéfa.

Zemřel Fausto Gresini

Zemřel Fausto Gresini

Nyní tým oficiálně oznámil, že roli majitele a šéfa týmu převezme vdova po Gresinim – Nadia Padovani. V týmu budou pracovat i oba Gresiniho synové – Lorenzo a Luca. První z nich bude zastávat funkci v administrativní části společnosti a druhý se více zapojí do sportovní části, přičemž se zúčastní už tohoto závodního víkendu v Jerezu.

Od příštího roku už Gresiniho tým v MotoGP nebude spolupracovat s Aprilií a stane se nezávislým týmem.

„Být v královské kubatuře opět nezávislým týmem, je bezpochyby něco velmi náročného, obzvlášť v případě týmu vytvořeného od nuly, ale vím, že každý ve společnosti ze sebe vydá 110%, aby se tento sen stal skutečností. Osobně to vidím jako opravdovou misi, výzvu, které budeme čelit a to především díky síle Fausta, který nás shora sleduje. V tuto chvíli jednáme s různými výrobci a během několika týdnů sdělíme podrobnosti našeho projektu MotoGP,“ sdělila nová majitelka týmu.

Zdroj a foto: Gresini Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.