Tým Gresini Racing nyní povede Nadia Padovani

Původní majitel týmu – Fausto Gresini – letos v únoru zemřel. Tým nyní nově povede jeho manželka Nadia Padovani.
Tým Gresini Racing nyní povede Nadia Padovani

Tým Gresini Racing, který má zastoupení ve všech třech třídách MS silničních motocyklů (Moto3, Moto2 a MotoGP) přišel o svého zakladatele a majitele letos v únoru. Fausto Gresini několik týdnů bojoval s nemocí Covid-19, nakonec však v únoru nákaze podlehl. Jeho tým tak zůstal bez šéfa.

Zemřel Fausto Gresini

Zemřel Fausto Gresini

Nyní tým oficiálně oznámil, že roli majitele a šéfa týmu převezme vdova po Gresinim – Nadia Padovani. V týmu budou pracovat i oba Gresiniho synové – Lorenzo a Luca. První z nich bude zastávat funkci v administrativní části společnosti a druhý se více zapojí do sportovní části, přičemž se zúčastní už tohoto závodního víkendu v Jerezu.

Od příštího roku už Gresiniho tým v MotoGP nebude spolupracovat s Aprilií a stane se nezávislým týmem.

„Být v královské kubatuře opět nezávislým týmem, je bezpochyby něco velmi náročného, obzvlášť v případě týmu vytvořeného od nuly, ale vím, že každý ve společnosti ze sebe vydá 110%, aby se tento sen stal skutečností. Osobně to vidím jako opravdovou misi, výzvu, které budeme čelit a to především díky síle Fausta, který nás shora sleduje. V tuto chvíli jednáme s různými výrobci a během několika týdnů sdělíme podrobnosti našeho projektu MotoGP,“ sdělila nová majitelka týmu.

Zdroj a foto: Gresini Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz