Tým Holiday Gym-G22 oficiálně představen v Madridu

Bratři Pablo a Gelete Nietové (na fotografii) vstupují do MS s projektem Moto2, který v letošním roce absolvují s dvojicí Fonsi Nieto a Yannick Guerra na motocyklech s podvozky Moriwaki.

V barvách Holiday Gym-G22 se letos představí Fonsi Nieto, který už má zkušenosti z mistrovství superbiků, takže čtyřdobé motocykly pro něho nejsou cizí. Pro Španěla je letošní sezona ve znamení návratu do prostředí elitních týmů světového šampionátu.

„Rád bych se dostal na stejnou úroveň na jaké jsem byl ve čtvrtlitrech a budu na tom tvrdě pracovat,“ řekl Fonsi Nieto. „Předsezonní přípravu nám komplikovalo počasí a také jsem měl o něco větší přestávku, protože mistrovství superbiků skončilo o něco dříve.“

„Nejdřív jsem si myslel, že se Moto2 bude podobat superbikům, ale vypadá to víc jako 250ccm a proto potřebuji větší rychlost. Věřím ale, že budu rychle připraven a samozřejmě dám do toho maximum, abych získal ty nejlepší výsledky.“

Týmovým kolegou Španěla je jednadvacetiletý Yannick Guerra, který má rovněž zkušenosti s čtyřdobými motocykly díky účasti v evropské sérii závodů Superstock v letech 2006 až 2008.

„Pokaždé musíte mít ambice a zvlášť v tomto sportu, ale tentokrát se chci hlavně soustředit na získávání zkušeností. Mám proto velké nadšení a možnost jet ve světovém šampionátu je neuvěřitelná, když vezmete do úvahy fakt, že se učíte po boku těch nejlepších,“ řekl Guerra.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.