Tým Prüstel GP představil své jezdce a motocykly pro rok 2019

V pátek 1. února představil tým Prüstel GP své jezdce a motocykly pro letošní rok. Akce se konala na Sachsenringu. V týmu budou letos závodit dva čeští jezdci – Jakub Kornfeil a Filip Salač.

Německý tým Prüstel GP v pátek 1. února na Sachsenringu představil své jezdce a motocykly třídy Moto3. Již nějakou dobu se ví, že v týmu budou závodit dva čeští jezdci – Jakub Kornfeil a Filip Salač. A nyní už byl odhalen i design strojů, které budou oba naši jezdci letos sedlat.

Kornfeilovým kolegou se příští rok stane Filip Salač

Kornfeilovým kolegou se příští rok stane Filip Salač

Jakub Kornfeil má před sebou třetí rok u týmu Prüstel GP. Loni v Brně dokázal Kornfeil po startu z pole position vybojovat třetí místo v závodě. Byl to jeho loňský nejlepší výsledek. Pro letošní rok si klade za cíl přinejmenším pravidelný boj o umístění v první pětce.

Pro Salače to bude nejen první rok u výše zmíněného týmu, ale zároveň i úplně první rok v MS silničních motocyklů v kategorii Moto3. Sedmnáctiletý Salač zatím jezdil Red Bull Rookies Cup a loni v Brně startoval na divokou kartu v Moto3.

Příští týden má tým v plánu první soukromý test letošního roku. Bude testovat ve Valencii. O něco později je v programu i oficiální IRTA test v Jerezu, kde se ukáže, jak si tým stojí v porovnání s konkurencí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zdroj a foto: Prüstel GP
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz