Tým Repsol Hondy pokračoval v testu nové RC212V

Andrea Dovizioso včera havaroval, ale pokračuje dál.
Klepněte pro větší obrázekTým Repsol Hondy v úterý pokračoval druhým dnem testů a na okruhu ve Valencii stačila splnit většinu z plánovaného programu. Oba jezdci Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso se nezaměřili tolik na nejrychlejší čas na kolo, ale pracovali na shromažďování dat jejich nové specifikace Hondy RC212V 2010.

„Máme za sebou úspěšný den testů a i když jsme nezajeli velký počet kol, dokázali jsme tím pokrýt to, co jsme potřebovali,“ řekl Dani Pedrosa. „Některé změny ve strojovém nastavení byly dost rozsáhlé, aby nám umožnily plně porozumět novému podvozku a při takovém druhu změn pak strávíte hodně času boxech.“

„Včera jsme se příliš nezajímali časy na kolo, ale snažili jsme se plně seznámit s novými komponenty a zjistit, jak změny v nastavení ovlivní výkon. To je normální a nyní je správný čas na to, abychom postupovali krok za krokem. Zítra se tady vrátíme a posledním dnem ukončíme sezonu,“ řekl závěrem Pedrosa.

Andrea Dovizioso vyjel na trať v jedenáct hodin a už v osmém kole si na měkké směsi pneumatiky zajel pro svůj nejlepší čas. Bohužel, když jeho Hondu přezuli na tvrdší specifikaci, nedostatečně zahřátá pneumatika způsobila jeho pád. Ital se odpoledne znovu vrátil na dráhu, i když má v kyčli drobnou frakturu.

„Dopoledne jsme začali dobře. Na dráhu jsem vyjel s obutou měkkou pneumatikou, kterou jsem použil již den předtím. Svůj nejrychlejší čas jsem zajel opravdu brzy, už v osmém kole a na dráze se cítil dobře,“ řekl po skončení testu Andrea Dovizioso.

„Stav a teplota dráhy byla mnohem lepší než včera, což nám umožnilo provést spoustu užitečné práce. Když jsme přezuli s měkké na tvrdou pneumatiku snažil jsem se ji zahřát, ale bez jakéhokoliv varovaní mi to podklouzlo a dostal jsem ´highside´. Poranil jsem si kyčel, což je celkem bolestivé, ale dokážu s tím jezdit a naštěstí to tolik nebolí,když sedím na motocyklu.“

„Přesto všechno jsem s druhým dnem spokojený, zvlášť pokud jde o stabilitu na brzdách a zítra budeme pokračovat dál v testování pár dalších věcí, kde se soustředíme na podvozek,“ uvedl Andrea Dovizioso.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz