Tým RNF Racing bude od roku 2023 satelitem Aprilie

Tým RNF Racing bude od roku 2023 satelitem Aprilie

Tým RNF Racing dnes oficiálně oznámil, že koncem letošního roku opustí Yamahu a od roku 2023 začne sedlat stroje značky Aprilia.

Aktuálně je WithU Yamaha RNF MotoGP Team (dříve Petronas SRT) satelitním týmem Yamahy, nicméně v tuto chvíli už je jisté, že letos tomu tak je naposledy. Tým dnes oficiálně oznámil, že od příštího roku začne používat motocykly značky Aprilia. Tým s Aprilií podepsal smlouvu na následující dva roky s možností prodloužení na další dvě sezóny.

„Jsme velmi nadšení z tohoto dlouhodobého partnerství s Aprilia Racing,“ řekl Razlan Razali – zakladatel a šéf týmu RNF. „Naší filozofií je spolupracovat s továrním týmem na vývoji jezdců, kteří se jednoho dne stanou továrními jezdci Aprilie. Budeme jim pomáhat ve vývoji, abychom zajistili, že budeme i nadále konkurenceschopní a nakonec bychom také rádi s Aprilií vítězili. Návrh Aprilie Racing naplňuje naše dlouhodobé plány a strategie na příští dva roky a já musím poděkovat Massimovi (pozn.: Massimo Rivola, šéf Aprilie) za jeho důvěru v nás. Těšíme se na příští sezóny s tímto novým partnerstvím,“ pokračoval Razali.

„Zároveň chceme vyjádřit naši vděčnost společnosti Yamaha za posledních několik let spolupráce a společného růstu. Budeme se i nadále soustředit na to, abychom v této sezóně tvrdě pracovali a abychom společně s Yamahou zlepšili naše výsledky a ukončili rok 2022 na vysoké úrovni," uzavřel Razali.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud