Tým Suzuki promluvil o své budoucnosti v MotoGP

Suzuki dnes vydala oficiální prohlášení týkající se její budoucnosti v MotoGP.

Minulý týden se objevila informace, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Tým se k tomu nyní vyjádřil v oficiálním prohlášení.

V prohlášení se potvrzuje, že Suzuki Motor Corporation jedná se společností Dorna Sport o možnosti ukončení své účasti v MotoGP na konci roku 2022.

Dorna připomněla Suzuki její závazky

Dorna připomněla Suzuki její závazky

„Bohužel současná ekonomická situace a potřeba soustředit úsilí na velké změny, kterým motoristický svět v těchto letech čelí, nutí Suzuki razantně snížit náklady spojené se závoděním a využít veškeré ekonomické i lidské zdroje na vývoj nových technologií. Rádi bychom vyjádřili vděčnost našemu týmu Suzuki Ecstar a všem, kteří po mnoho let podporovali závodní aktivity Suzuki a dále pak také všem fanouškům Suzuki, kteří nám projevili svou nadšenou podporu.“ píše se dále v prohlášení.

Zdroj: Suzuki, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.