Týmy Aspar a Tenerife 40 Pons ve Valencii

Jednodenní test ve Valencii absolvovaly ve středu týmy Bancaja 125ccm, Mapfre Moto2 ze skupiny Aspar a spolu s nimi tým třídy Moto2 Tenerife 40 Pons.

Okruh ve Valencii přivítá sedmého listopadu poslední podnik letošní sezony, ale tuto středu byl místem testu některých týmů nižších kubatur světového šampionátu před cestou do Aragónu. Na dráze jsme mohli vidět dvojici Mapfre Aspar Moto2 Juliána Simóna a Mike di Meglia, Nicolase Terola a Bradley Smithe z Bancaja Aspar a zástupce Tenerife 40 Pons Sergia Gadeu a Axela Ponse.

Simón spolu s Di Megliem pracovali na jemném doladění svých motocyklů značky Suter a zejména na minimalizaci prokluzu zadního kola. „Byl to velmi zajímavý den, protože jsme získali představu o tom, jak na této dráze motocykl jezdí,“ řekl Španěl Simón. „Po celý den jsme tvrdě pracovali a byla škoda, že tu odpoledne začalo hodně foukat.“

Druhý muž šampionátu Julián Simón test ukončil po sedmašedesáti kolech s nejlepším časem 1´37,29 sekundy, jeho týmový kolega Mike Di Meglio zajel osmasedmdesát kol s nejlepším časem 1´38,45 sekundy.

Tým Tenerife 40 Pons ve Valencii testoval různá nastavení a vývojové díly motocyklu značky Pons Kalex pro německou konstrukční společnost. „Bylo to důležité, protože se nám podařilo odstranit problémy, které jsme zaznamenali v posledních několika závodech a jakmile se vyřešily, dokázal jsem si okamžitě zlepšit výkon,“ uvedl Gadea.

Nicolas Terol z Bancaja Aspar ve Valencii testoval různé druhy výfuků a kapotáží s cílem zlepšit zrychlení a aerodynamiku své Aprilie. Španěl je v mistrovství druhý a test ukončil nadmíru spokojen. Bradley Smith se soustředil na výkonovou stránku jeho motoru a věří, že jim získané informace pomůžou ve finálních šesti závodech sezony.

17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.