U Ducati věří, že Itálie bude změnou k lepšímu

Je to zvláštní situace, protože před závodem v Mugellu letos Casey Stoner po nevydařeném závodu ve Francii figuruje až na třinácté pozici a naopak Nicky Hayden je na velmi dobrém pátém místě.

Loni jel Nicky Hayden v Itálii poprvé v barvách Ducati a tato premiéra pro něho nedopadla zrovna šťastně. Závod sice dokončil, ale s téměř čtyřicetisekundovou ztrátou na dvanáctém místě. To chce Američan o víkendu změnit a udělat radost nejen sobě a svému týmu, ale hlavně všem italským fanouškům Ducati. Přání určitě ne nemožné, protože v letošním roce to Haydenovi jede a na kontě má po třech závodech body za tři čtvrtá místa.

„Už se nemůžu dočkat až pojedu do Mugella a definitivně tam vymažu vzpomínky na minulý rok, kde jsem byl před italskými fanoušky a všemi lidmi od Ducati tak pomalý,“ řekl na úvod Američan Nicky Hayden. „Ve skutečnosti se to v závodu vyvíjelo mnohem lépe než v samotné přípravě, ale pak nastal problém se zadní brzdou a výsledek byl něco jiného než  dobrý.“

„Mugello je okruh, jenž může být pro jízdu opravdu příjemný nebo neskutečně obtížný a to se odvíjí v závislosti na tom, zda můžete motocykl připravit tak, aby fungoval dobře a měl dobré nastavení. Pokud to zvládnete, můžete si to doopravdy užít. Předpokládám, že tam uvidím hodně fanoušků Ducati, takže doufejme, že si to můžu užít a oni také,“ řekl závěrem Hayden, pátý muž průběžného pořadí.

Ještě loni byla situace zcela opačná, ale motocyklový šampionát už je takový a Australan Stoner teď musí rychle přijít na ten správný recept pro nastavení jeho GP10. Problém s přední částí jeho Ducati se nepravidelně projevuje ztrátou přilnavosti, což znamená buď ztrátu pozic nebo pád.
Klepněte pro větší obrázek
Mugello nikdy nebylo pro Ducati ta nejlepší dráha, ale loni tam Australan vyhrál a letos se snad stane místem, kde se pro Stonera vše obrátí k lepšímu.

„Samozřejmě pro nás Mugello nepřišlo v tu nejlepší dobu, ale taková je naše situace a my to musíme zkusit a brát věci tak jak jsou, závod od závodu a příliš se neznepokojovat ohledně mistrovského titulu,“ řekl Casey Stoner.

„To, co mě nyní zajímá nejvíc a kde chceme získat základní jistotu je u problému, který máme s přední částí,“ řekl Stoner a závěrem dodal: „Motorka obecně funguje velmi dobře, máme rychlost potřebnou k tomu, abychom bojovali s vedoucími chlapy, takže je to o tom pokračovat v intenzivní práci a tento problém vyřešit,“ řekl Casey Stoner.

V Mugellu Ducati nasadí některé nové díly, které mají přispět k lepší stabilitě jejich motocyklu a k tomu řekl pár slov šéf Ducati Filippo Preziosi. „Casey teď rozhodně prochází velmi komplikovaným obdobím, ale to není otázkou jeho talentu a my budeme v klidu dál pracovat, tak jak to ostatně děláme pokaždé, abychom zkusili a zlepšili situaci z technického hlediska například novými vidlicemi, které o víkendu nasadíme nebo prací na správném nastavení pro závod.“