U Gresiniho jsou po čtvrtečním tréninku spokojeni

Marco Simoncelli a Marco Melandri uzavřeli ve čtvrtek v Assenu první desítku. V týmu věří, že pokud se jim podaří zapracovat na nastavení, mohou se při vyrovnanosti závodního pole posunout dopředu.

Oba stroje stáje San Carlo Honda Gresini se v prvním tréninku na sobotní Velkou cenu Nizozemska v Assenu vešly do první desítky. Marco Simoncelli skončil devátý a Marco Melandri o příčku za ním.

Simoncelli navázal na formu, kterou předvedl již minulý týden v Silverstone. "Jsme celkem blízko jezdcům vepředu. Přirozeně máme pořád hodně práce, abychom se posunuli ještě blíž, ale momentálně jsem spokojen," pochvaluje si italský nováček třídy MotoGP. "Musíme ještě zlepšit nastavení přední části stroje, celkové vyvážení a trakci zadní části při sepnutí plynu."

S průběhem prvního tréninku byl spokojen i Melandri. "Doufal jsem, že na konci budu rychlejší, ale zkoušeli jsme přední pneumatiku, která mi příliš neseděla. Bohužel už bylo pozdě na změnu. Získali jsme ale cenná data, se kterými můžeme pracovat, takže jsem optimistický," přiznal zkušený Ital. "Trať je úzká, obtížně se tu předjíždí, takže si zítra musíme zajistit dobrou pozici na startu."

Co se týče změn tratě, Simoncellimu se zamlouvají, ale stále hledá rychlejší stopu pro průjezd upravenou první zatáčkou. Podle Melandriho by bylo pro jeho motorku ideální, kdyby se změnily první tři zatáčky.

Šéf týmu Fausto Gresini věří, že se podaří zlepšit výkonnost strojů při brzdění a průjezdu zatáčkami. "Oba naši jezdci dnes pracovali dobře, jsme spokojeni. Pochopitelně máme pořád dost práce, ale jsem pozitivní, protože vidím, že nejsme daleko od nejlepších," pochvaluje si mistr světa stopětadvacítek z let 1985 a 1987.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře