U Gresiniho panovaly smíšené pocity

Marco Simoncelli byl spokojen s osmým místem a v závodě by se rád vešel do první pětky, naopak Marco Melandri měl problémy s přilnavostí a rychlostí v zatáčkách a do první desítky se nevešel.

Na každé straně garáže týmu San Carlo Honda Gresini byla po kvalifikaci na Velkou cenu Indianapolis jiná nálada. Zatímco Marco Simoncelli byl spokojen s osmým místem, Marco Melandri z dvanáctého rozhodně radost neměl.

Simoncelli po sedmém místě v ranním tréninku dokonce věřil v lepší výsledek. "Jsem docela spokojen. Odpoledne bohužel nebyly podmínky na trati tak dobré jako ráno a měl jsem větší problémy," líčil Ital. "Závod se pojede o hodinu později, ale teplota tratě bude víceméně podobná, takže se musíme zlepšit a doufat, že ostatní budou mít podobné problémy jako my."

Bývalý mistr světa dvěstěpadesátek si však nedává malé cíle. V závodě by chtěl dojet do pátého místa. "Od Brna jsme určitě udělali krok dopředu a chceme se zlepšovat v každém závodě," přeje si.

Melandriho tvrdá práce se neprojevila na výsledku. "Měl jsem velké problémy s motorem a stále jsem nezískal zadní přilnavost, která je potřeba při akceleraci na výjezdu ze zatáček," vysvětloval příčinu svých potíží zklamaný Ital, který čekal úplně jiné výsledky. "Nemůžu jet tak, jak bych chtěl, nemůžu dosáhnout rychlosti v zatáčkách. Má největší zbraň je teď úplně pryč. Jsem pomalý uprostřed zatáček a nejezdí se mi dobře."

Šéf týmu Fausto Gresini byl spokojen s výkony Simoncelliho. "Stále můžeme zlepšit stabilitu motocyklu, zejména na vjezdu do zatáček, ale on se pořád zlepšuje a dnes to potvrdil," chválil svého jezdce bývalý vynikající závodník."Jsem zklamaný, že Melandri nemohl najít vyvážení. Jsem si jistý, že potenciál stále má. Trápí se, což je pro nás těžké."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře