U Gresiniho se v pondělí zaměřili na závodní nastavení

De Angelis jel simulaci závodu a Elías pracoval na trakci Hondy.
V pondělí byly povětrnostní podmínky v Kataru ve srovnání s nedělním deštěm určitě lepší, ale přesto silný vítr, který přes den nanesl na povrch asfaltu jemný písek a chladné teploty v závěru dne, oběma jezdcům týmu San Carlo Honda Gresini testování znesnadnilo.

Oba jezdci Toni Elías a Alex de Angelis věnovali trénink přípravě na první závod sezóny a tomu přizpůsobili i pracovní plán pondělního testu, který se nesl zejména v nastavení obou motocyklů pro zdejší trať.

„Můj kontakt s motocyklem se zlepšil a jsem si mnohem jistější,“ uvedl Alex de Angelis, který jede satelitní specifikaci Hondy RC212V. „Testovali jsme různé varianty nastavení a chování pneumatik v průběhu celé závodní vzdálenosti a s jejich výkonem jsme spokojeni.“

„S druhou sadou pneumatik jsme najeli celkem dvacet kol a jsem spokojený s výsledkem, kterého jsme dosáhli. Zítra to bude další důležitý testovací trénink,“ řekl závěrem jezdec ze San Marina, který první den v Kataru zajel nejlépe ze všech závodníků Hondy.

„Vzhledem k prvnímu závodu sezóny, který se tu pojede za měsíc jsme se zaměřili na nastavení motocyklu a zvlášť jsme pracovali na konfiguraci stroje a jeho tlumení, abychom zlepšili trakci,“ uvedl k pondělnímu testu v Kataru Toni Elías.

„V Sepangu jsme s tím trochu válčili, ale s obtížnými podmínkami na dráze, které tu dnes byly nás to trápilo víc než v Malajsii. Máme ještě hodně práce, kterou je potřeba udělat a doufám, že podmínky na dráze se zítra zlepší,“ uvedl španělský jezdec, který má letos k dispozici tovární specifikaci Hondy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.