U Gresiniho týmu si Velkou cenu Itálie protrpěli

Toni Elías čtrnáctý a Alex De Angelis s pádem patnáctý.
U Gresiniho určitě po jejich domácí Velké ceně v boxech nepanovalo žádné velké nadšení. Jejich dva jezdci Toni Elías a Alex De Angelis se umístili v pořadí na čtrnáctém a patnáctém místě, ale každopádně to mohlo být dneska lepší.

Elías si velmi dobře poradil s nástrahami mokré dráhy, ale přechod na hladké pneumatiky pro něho znamenal konec nadějí na dobré umístění.

„Jsem velmi zklamaný a rozzlobený, protože v závodění musíte být připraveni na každou eventualitu a to my jsme dnes nebyli,“ řekl rozladěný Toni Elías, který si v závodu Velké ceny Itálie připsal na konto dva body.

„Nejvíce frustrující je to, že jsem v prvních šesti nebo sedmi kolech očekával, že to bude pro nás dneska hodně tvrdé, ale ve skutečnosti jsem odvedli dobrou práci a tak jsem věřil, že můžeme docílit velmi dobrého výsledku na suché dráze.“

„Na hladkých pneumatikách jsem vyjel hned za Valentinem a Caseym, jen dvě sekundy za nimi, ale trvalo mi celkem čtyři kola než jsem dostatečně zahřál zadní pneumatiku a dokonce jsme pak ztráceli tři nebo čtyři sekundy na kolo, což nemůžu pochopit. To je katastrofa a něco zřejmě správně nefungovalo,“ řekl závěrem Toni Elías.

„Myslím, že jsme zvolili dobrou závodní strategii a vybrali ten správný moment pro výměnu motocyklu,“ komentoval klíčové okamžiky svého dnešního závodu další jezdec Gresiniho Hondy Alex De Angelis. „Zpátky jsem se dostal hodně rychle, ale do zatáčky číslo dvě jsem najel až příliš intenzivně, byl dlouhý a jel přímo na bariéru, takže jsem musel seskočil.“

„To bylo opravdu špatné, protože jsme pravděpodobně přišli o pár dobrých bodů, ale realita je taková, že jsme neměli dobré nastavení u motocyklu na suchou dráhu a upřímně si nemyslím, že bychom dneska dokázali zajet něco výraznějšího,“ řekl závěrem Alex De Angelis.