U Kawasaki zatím rozhodnutí nepadlo

Japonci vše oznámí až na základě testu v Austrálii.
Španělský magazín Solo Moto napsal, že šance Kawasaki jet v sezóně 2009 je v této chvíli jen padesátiprocentní. Kawasaki má, podle španělského magazínu, pozdržet plánované konečné rozhodnutí, avizované na dnešní den, vzhledem k problémům se spolehlivostí nových ZX-RR.

Vše začalo devátého ledna, kdy vedení japonského výrobce Kawasaki oznámilo, stažení továrního týmu z MotoGP. Do té doby vše probíhalo podle plánu, Kawasaki testovala jako všichni ostatní a s Melandrim dokonce podepsali dvouletý kontrakt. Bohužel rozhodnutí odstoupit, přišlo jako blesk z čistého nebe a bylo zdůvodněno celosvětovou finanční krizí.

Dorna, promotér závodů MotoGP se nehodlá smířit se skutečností jen sedmnácti motocyklů na startovním roštu sezóny 2009 a Kawasaki důrazně upozornila na smlouvu, v které se zavázali působit v šampionátu až do roku 2011. Řešení, které japonskému výrobci nabídli, je nechat závodit své dva motocykly ještě v letošní sezóně a za to budou mimo šampionát v roce 2010 a 2011. Pokud se tak nestane, hodlá Dorna Kawasaki zažalovat u soudu.

Michael Bartholemy, který do poslední chvíle stál za kormidlem továrního týmu Kawasaki se ze všech sil snaží najít řešení, aby v letošní sezóně všichni pokračovali dál, ale v podobě soukromého týmu a s motocykly ZX-RR od Kawasaki. Bohužel japonský výrobce nemůže pokrýt technický servis ani vývoj v průběhu celého roku. Proto nabídla své služby britská strojírenská firma Ilmor Engineering, která má velký zájem spolupracovat.

Když v lednu zahájil testovací tým Kawasaki první zkušební jízdy s novými motocykly ZX-RR v Eastern Creeku a později na Phillip Islandu zdálo se, že projekt Kawasaki na tom není až tak zle. Ale jak uvedl španělský magazín Solo Moto, právě první testy zvýšily obavy ohledně spolehlivosti Ninje ZX-RR 2009.

Z toho důvodu, má Kawasaki pozdržet konečné rozhodnutí, ohledně účasti svých motocyklů v letošní sezóně až do konce týdne a zda je letos nechají závodit, rozhodnou až na základě výsledku dalšího testu na Phillip Islandu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz