U Monster Tech 3 o své dvě Yamahy v roce 2010 nepřijdou

Spekulovalo se, že v příští sezoně pojedou jen s jednou YZR-M1.
Vedení Monster Tech 3 popřelo spekulace o tom, že v roce 2010 má tým pod vedením Francouze Herve Poncharala přijít o jeden motocykl Yamaha YZR-M1, který by získal nově příchozí konkurenční tým v šampionátu MotoGP.

Tyto spekulace se objevily teprve nedávno a velmi vážně se v nich hovořilo o tom, že Herve Poncharal bude nucen v příštím roce jet pouze s jedním motocyklem a jedním jezdcem. Druhou YZR-M1 by tak mohli pronajmout Jorge Martinezovi, který má své dva Aspar týmy v nižších kubaturách světového šampionátu a velmi usiluje o vstup do královské kubatury od roku 2010.

Nedávno v jednom z rozhovorů uvedl Alvaro Bautista, že v jejich týmu o vstupu do MotoGP velmi vážně uvažují a poukázal na to, že je to právě Yamaha, která by jejich tým do top kubatury mohla doprovodit.

Yamaha se netají tím, že nemá zájem zvýšit počet svých jezdců v MotoGP a Herve Poncharal také jakékoliv spekulace na toto téma odmítá a uvedl, že Yamaha určitě jeden z jeho motocyklů Martinezovi nenabídla. „Máme smlouvu s Yamahou na dva motocykly v roce 2010 a na tom se nic nezměnilo.“

Poncharal byl v kontaktu s vedením Yamahy jak na okruhu v Le Mans tak v Mugellu a závěrem jakékoliv spekulace smetl se stolu slovy: „Dostalo se mi v Itálii od Masao Furusawy konkrétního ujištění, že v roce 2010 máme dva motocykly, o tom není pochyb.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře