U Monster Tech 3 s problémy, ale v první desítce

Colin Edwards osmý a James Toseland desátý.
Tým Monster Tech 3 měl po prvním volném tréninku v přípravě na Velkou cenu Katalánska oba své jezdce Colina Edwardse a Jamese Toselanda v první desítce, což v minulosti nebylo tak častým jevem.

Colin Edwards je znám, že je to jezdec, který ke svému maximálnímu výkonu potřebuje dobrý kontakt s přední pneumatikou. To se mu dnes nepodařilo a tak si v prvním volném tréninku na okruhu v Barceloně připsal osmý čas na kolo.

„Dneska jsem se necítil vůbec pohodlně a měl problémy s přední částí motocyklu,“ řekl po skončení pátečního tréninku Colin Edwards. „Nemít přirozený kontakt s předkem je pro mě, jako jezdce zatíženého na přední stranu problém, když nepracuje správně a dneska jsme prostě nedokázali získat ten správný cit.“

„Chystáme si večer sednout s chlapy s týmu, protože se potřebujeme pokusit zjistit, zda se nám to podaří vyřešit lepším nastavením. V letošním roce jsme pokaždé dokázali rychle vyřešit naše potíže, takže jsem si jistý, že budeme bojovat o přední příčky už zítra,“ řekl závěrem Colin Edwards.

Dnes desátý James Toseland byl se svým dnešním výkonem spokojený a uvidíme, jak si svou Yamahu dokáže nastavit pro sobotní kvalifikaci. Zatím se zdá v jeho týmu pracují tím správným směrem a díky tomu britský jezdec zahájil první volný trénink umístěním v první desítce.

„Na výsledkové listině to nevypadá nijak velkolepě, ale jsem opravdu spokojen s dnešním výsledkem, protože to byl snad zatím můj nejlepší začátek závodního víkendu v této sezoně,“ řekl James Toseland.

„Do poslední minuty jsem byl na sedmém místě, takže to je povzbuzující a v závěru jsem už jezdil na celkem ojeté zadní pneumatice, která trošku klouzala. Věřím, že na nové pneumatice bych mohl figurovat výše v hodnocení, ale chtěl jsem získat pro závod nějaké informace ohledně tvrdé směsi pneumatiky.“

„Po dnešku si do zbytku víkendu věřím. Vypadá to, že budeme mít slunečný víkend a v minulém roce jsem tu měl dobré výsledky, takže jsem rád, že mám něco na čem můžu dál stavět,“ řekl závěrem James Toseland.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz