U Pramac Racingu byl lepší Espargaró

U pramac Racingu se první den dařilo nováčku v týmu Aleixi Espargarovi, který si s nástrahami okruhu v Le Mans poradil velmi dobře, když zajel devátý čas na kolo. O něco hůř se dařilo Kalliovi, protože ten je zatím patnáctý.

Espargaró získal několik cenných rad přímo od Ducati a díky tomu snad dokázal technikům popsat mnohem konkrétněji, co potřebuje na své GP10 udělat. Během pátečního tréninku se mu to evidentně podařilo a s časem 1:34,450 sekundy ztratil na Rossiho 1,048 sekundy.

„S takovým výsledkem jsem velmi spokojený a zvlášť v pátek, protože to mám obvykle problémy se přizpůsobit novému okruhu,“ řekl Espargaró. „Jsem nadšený tím, že jsem absolvoval první trénink s jen jednosekundovou ztrátou na nejlepšího jezdce a také proto, že jsem byl rychlejší než ostatní a mnohem zkušenější jezdci.“

Mika Kallio dnes neměl svůj den. Technici intenzivně pracovali na vyvážení jeho motocyklu, protože Fin potřebuje zajet výsledek, kterým by potvrdil, že zlepšení ve Španělsku nebyla náhoda, takže v sobotu musí získat mnohem lepší pozici na startu než jaká by mu patřila dnes.

„Z výsledku nejsem nadšený, ale spolu s týmem jsme udělali hrozně moc práce, abychom se pokusili vyřešit problémy a myslím, že se nám pro zítřek podařilo najít zajímavá řešení,“ řekl dnes patnáctý Mika Kallio. „Bohužel můj styl jízdy mi na některých okruzích neumožní být okamžitě rychlý a z toho důvodu potřebujeme o něco víc času k tomu než najdeme ten správný způsob.“

„Nicméně si věříme, protože po prvním dnu příprav v uplynulém ročníku francouzské Grand Prix, byla situace mnohem problematičtější,“ řekl závěrem Mika Kallio, který si v minulém roce nakonec z Francie neodvezl jediný bod, protože závod tehdy nedokončil.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře