U Pramac Racingu je na koni De Puniet

V případě Randy De Punieta je smolný závod v Kataru zapomenut a jeho výsledek úvodního tréninku v Jerezu naznačuje, že si Francouz začíná skutečně velmi dobře rozumět s italskou Desmosedici.
U Pramac Racingu je na koni De Puniet

De Puniet je v tabulce, kde je pořadí určeno kombinací nejlepších časů prvního a druhého tréninku, na osmém místě, což mu dává status nejlepšího netovárního jezdce Ducati. Na nováčka v sedle italského prototypu určitě dobrá práce a uvidíme, jak se mu bude dařit v sobotní kvalifikaci.

„S prací, kterou jsme tu dnes odvedli jsem celkem spokojený,“ uvedl jezdec Pramac Racingu Randy De Puniet. „Od rána jsme změnili spoustu drobností a výsledcích to můžeme vidět. Kontakt se strojem mám na této dráze v pořádku. Můžeme tu být dobří, ale jen v případě, že budeme pokračovat v souladu s tím, co jsme dnes udělali.“

„Ještě nám zbývá trošku zlepšit trakci, ale to uděláme zítra. Dnes tu foukal silný vítr a za takových podmínek není vůbec jednoduché jezdit,“ řekl závěrem Francouz, který si dnešním výkonem skutečně polepšil a navázal tak na progres z Kataru, který zastavil až osudný závod, kde spadl a zůstal bez bodu.

Itala Lorise Capirossiho v pátek trošku bolelo pravé rameno, což se samozřejmě odrazilo na jeho výsledcích v prvních dvou trénincích na Velkou cenu Španělska. Dopoledne zajel Capirossi šestnáctý čas 1´42,313 sekundy, odpoledne si o něco polepšil a skončil s časem 1´41,810 sekundy čtrnáctý. Určitě nic, co by očekával on nebo jeho tým.

„Ve srovnání s dopolednem jsme teď dopadli o něco lépe,“ řekl o odpoledním tréninku Loris Capirossi. „Nadále zápasím s předkem motocyklu, prostě mi pro tuto část chybí ten správný cit. Zkoušíme různá řešení, ale zatím nejsme tam, kde bychom chtěli být.“

„Problémy s ramenem nadále přetrvávají, takže doufejme, že se zítra situace změní. Potřebujeme se zlepšit a máme vše potřebné, abychom toho dosáhli,“ řekl závěrem nejstarší jezdec sedmnáctičlenného pole královské kubatury.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.