U Pramac Racingu se dnes nastavovalo

Canepa musí zabrat v druhé polovině okruhu, kde dost ztrácí.
Klepněte pro větší obrázekPramac Racing do Sepangu přijel s oběma jezdci, kteří v letošní sezóně budou mít svou premiéru v královské kubatuře. Mika Kallio se spolu s týmovým kolegou Niccolo Canepou pustili do práce a dnes se nezaměřili ani tak na časy, jak na co nejlepší nastavení motocyklu.

„Nemohli jsme očekávat skvělé časy hned od prvního dne testů,“ řekl Fabiani Sterlacchini, technický ředitel Pramac Racingu. „Pro nás je nejdůležitější, že naši jezdci rychle přijdou na to, jak co nejlepším způsobem spolupracovat a tak budeme schopni jim neustále zlepšovat motocykly.“

„Mika má obrovský cit pro motocykl a pokaždé, když přijede zpátky do garáže nám zřetelně vysvětlí, jak upravit a zlepšit výkon. Na druhé straně garáže jsme se setkali s většími potížemi, ale to nám starosti nedělá. Nemůžeme zapomínat, že Niccolo nezávodil více jak rok a to je důležitý faktor,“ řekl technický ředitel Pramac Racingu.

Pro Mika Kallia byl dnešní den prací zejména v postupném nastavení motocyklu. To se začalo dařit v druhé polovině dne, kdy také zajel svůj nejrychlejší čas 2:04,405 sekundy a ve výsledkové listině s datem pátého února se umístil na třinácté pozici.

Mika Kallio, který jede u Pramacu svou první sezónu v královské kubatuře, prozradil: „Během prvních hodin testování jsme se setkali s určitými problémy, ale odpoledne se nám je podařilo dát do pořádku a být o něco víc konkurenceschopní.“

„Hodně jsme pracovali na každém jednotlivém detailu. To je způsob, kterým rád postupuji. V tomto okamžiku nás nezajímají ani tak časy na kolo, ale především musím mít perfektní kontakt s motocyklem,“ uvedl finský jezdec.

Nicollo Canepa si na satelitní Ducati teprve zvyká a dnes to bylo také vidět. S časem 2:05,270 sekundy obsadil sedmnáctou pozici a na nejrychlejší Capirossiho čas ztratil téměř tři a půl sekundy. Nepříznivou situaci chce italský mladík změnit hned zítra a podle svých zkušeností z poslední návštěvy Malajsie v sobotu určitě překvapit výrazným výsledkem, kterým uzavře třídenní test v Sepangu.

„S prvním dnem testů určitě nemůžu být spokojený,“ postěžoval si další nováček v Pramac Racingu Niccolo Canepa. „Naposledy, když jsem tady jel během testu, měl jsem mnohem lepší čas na kolo až třetí den. Myslím, že to bylo 2:03,7 sekundy. Uvidíme, kde budu v sobotu.“

„Při pohledu na časy a data jsme zjistili, že do poloviny okruhu držím tempo s ostatními, zatímco ztrácím až příliš hodně času na dvou finálních rovinkách a poslední zatáčce. Pravděpodobně musím zlepšit způsob jakým sedím na motocyklu, protože moje maximální rychlost je o šestnáct kilometrů v hodině pomalejší než Mikova. A to dělá velký rozdíl, zejména pak na zdejší dráze,“ uvedl závěrem Niccolo Canepa.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz