U Pramacu se v kvalifikaci do první desítky nedostali

Kallio startuje z čtvrté řady a Espargaro z šesté.
Klepněte pro větší obrázekMika Kallio si v kvalifikaci znovu nedokázal dojet pro lepší postavení na startovním roštu a zítra se postaví do čtvrté řady spolu s Andrea Doviziosem a Alexem De Angelisem. Druhý jezdec satelitní Ducati Niccolo Canepa pro zranění do posledního závodu sezony nenastoupil a tak ho u Pramacu znovu nahradili Aleixem Espargarem.

„S Mikou pokaždé postrádáme několik desetin sekundy, abychom během kvalifikace udělali další pokrok,“ řekl technický ředitel Pramacu Fabiano Sterlacchini. „Je to škoda, protože jsme po celou sezonu byli pokaždé ve stejné situaci. Příští rok bude pro nás důležitý k tomu, abychom přišli na jiný způsob práce, jenž nám v kvalifikacích umožní být konkurenceschopnější, abychom startovali z mnohem lepších pozic na startovním roštu.“

„Aleix si dneska vedl dobře a to přesto, že šestnáctá pozice na startu není nijak skvělý výsledek. Je velmi mladý a neustále prokazuje, že má velký prostor k tomu, aby zlepšoval,“ řekl závěrem na adresu nového jezdce Pramacu Sterlacchini.

Mika Kallio se ve srovnání s pátečním tréninkem zlepšil, ale přesto to nestačilo k tomu, aby zítra startoval z lepších pozic na startovním roštu a nemusel tak v závodu ztrácet čas předjížděním pomalejších závodníků.

„Letos v podstatě během každého závodního víkendu skončíme v kvalifikaci na desáté nebo jedenácté pozici,“ řekl Mika Kallio. „Kontakt s motocyklem je pokaždé velmi dobrý, ale pořád cítím, že postrádám určitou část potřebné jistoty, abych dokázal bojovat o lepší pozice.“

„To je škoda, protože v závodu jsme pak vždy rychlejší než někteří z jezdců, kteří stojí na startovním roštu před námi. V příštím ročníku a s jednoletou zkušeností v MotoGP věřím, že už dokážeme zajet mnohem lépe,“ uvedl po sobotní kvalifikaci Fin Mika Kallio.

Španěl Aleix Espargaro bude ještě zítra ve Valencii startovat v roli náhradníka, ale už příští týden začíná jeho skutečné angažmá jezdce královské kubatury týmu Pramac Racing, kde se letos skvěle uvedl a díky tomu získal šanci se v sezoně 2010 ukázat v tom nejlepším světle.

Klepněte pro větší obrázek„Dneska jsem na motorce jezdil mnohem agresivněji, což mi udělalo velkou radost a dodalo pocit jistoty pro zítřejší závod. Ve svém nejrychlejším kole jsem udělal pár chyb na brzdách, takže jinak bych si svůj nejlepší čas na kolo ještě zlepšil.“

„Teď bude následovat ta nejtěžší část práce. Zaostat za nejrychlejším dvě sekundy není tak špatné, ale od teď skutečně potřebuji zabrat a zlepšit se. Každá desetina pod dvě sekundy je jako zlato. Zítřejší závod považuji za začátek mé kariéry v MotoGP,“ řekl závěrem Aleix Espargaro.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.