U Repsol Hondy panuje po prvním tréninku spokojenost

Dovizioso byl dneska nejrychlejším jezdcem v Le Mans.
Klepněte pro větší obrázekAndrea Dovizioso už brzy po startu prvního volného tréninku figuroval na druhém místě a nakonec svým časem na kolo překonal Casey Stonera a první den v Le Mans ukončil na první pozici. Když přestalo pršet někteří jezdci se vrátili zpátky na dráhu, ale Italův čas už překonat nedokázali.

„Dneska jsem spokojený, protože jsem v Le Mans začali tím správným způsobem,“ řekl dnes nejrychlejší jezdec na francouzském okruhu Bugatti Andrea Dovizioso. „Mám zdejší dráhu rád a dokázal jsem být rychlý hned od začátku. Bohužel v polovině tréninku začalo pršet a tak jsme moc kol nenajeli, celkem jen šestnáct.“

„To znamená, že jsme neměli příležitost na motocyklu otestovat různé volby nastavení, ale v každém případě jsme získali užitečné informace a zjistili, že potřebujeme zlepšit nastavení v nájezdu do zatáček,“ pokračoval Dovizioso.

„Celkově dnešní časy na kolo nebyly moc rychlé a myslím si že ještě půjdou dolů tak kolem dvou sekund, takže dnešní čas na kolo není pro tento víkend moc směrodatný,“ řekl Dovizioso a závěrem dodal: „Co se týče závodu, často jsem tady skončil na stupních vítězů, takže jsou má očekávání vysoká, ale je zatím příliš brzy spekulovat o výsledcích.“

Danimu Pedrosovi patřila dlouhou dobu třetí pozice, ale když klesl na páté místo začalo pršet a španělský jezdec už nemohl na změnu postavení účinně zareagovat. Španělův zdravotní stav se stále zlepšuje a to mu dává naději podat na náročné dráze dobrý výkon.

„Je to jiný typ okruhu od posledního závodu v Jerezu, kde mám hodně natestováno a tak to dnes bylo skutečně o tom získat kontakt s dráhou a začít s postupným laděním nastavení,“ řekl Pedrosa.

„Můj tělesný stav je stále lepší a nyní už můžu kolenem ohýbat daleko více, mám nyní téměř plnou ohebnost,“ pokračoval Pedrosa. „Přesto ještě nejsem stále schopen cvičit na sto procent, takže moje tělesná kondice není pořád perfektní, ale neustále se to zlepšuje.“

„V druhé polovině tréninku jsem už moc nejezdil, protože nebyla úplně mokrá dráha a na mokré pneumatiky máme limit, takže jsem nechtěl zbytečně plýtvat. Uvidíme co nám počasí přinese zítra,“ řekl v závěru prvního dne ve Francii Dani Pedrosa.


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře