U Repsol Hondy se moc nedařilo a navíc je Pedrosa zraněný

Dovizioso startuje sedmý a Pedrosa stačil na osmé místo.
Klepněte pro větší obrázekOba jezdci tovární Repsol Hondy v dnešní kvalifikaci o své pozice na startovním roštu opravdu bojovali, ale výsledkem je sedmé místo Doviziosa a osmé Pedrosy. Italský jezdec si před domácím publikem dokázal od včerejška zlepšit rychlost o jeden a půl sekundy, ale na druhou řadu to dnes přesto nebylo.

„Zlepšovali jsme si čas na kolo v každé jízdě, snižovali ztrátu na nejrychlejší jezdce a to je pozitivní posun,“ uvedl Andrea Dovizioso, kterému patří zítra na startu sedmé místo. „Včera jsme měli ztrátu 1,3 sekundy, dneska ráno to už byla sekunda a odpoledne jsem se dostali pod pět desetin, takže jsem s tímto vývojem spokojený.“

„Dopoledne jsme provedli změny v nastavení, které zlepšily můj pocit v nájezdu do zatáček. Pro kvalifikaci jsme zkoušeli další modifikaci nastavení, ale nezískali jsme výsledek, který jsme očekávali, takže potřebujeme udělat nějaké další změny, abychom nastavení dokončili v ranním zahřívacím tréninku.“

„Věřím, že se dokážeme zlepšit o dvě tři desetiny, ale bude těžké se konzistentně vyrovnat rychlosti těch nejrychlejších jezdců,“ pokračoval Dovizioso, pro kterého je zítřejší závod rovněž domácí Grand Prix, kde se bude chtít ukázat v tom nejlepším světle.

„Zítra to bude náročný závod a opravdu jsem doufal, že budu startovat z druhé řady. Stále můžu udělat maximum, dobře odstartovat a pokusit se neztratit kontakt s vedoucí skupinou. Je to můj domácí závod a je tady neuvěřitelná atmosféra. Fanoušci jsou velmi vášniví, takže dám do toho všechno, abych jim zítra udělal radost,“ řekl Andrea Dovizioso.

Dani Pedrosa si v ranním tréninku způsobil nepříjemné zranění pravého třísla, které ovlivnilo jeho další výkon ve zbytku sobotního dne na závodním okruhu v Mugellu. Od své Hondy dostal po smyku zadního kola nepříjemný kopanec a po vyšetření se teprve uvidí, jak vážná tato zranění jsou.

Pro Pedrosu je to neuvěřitelná smůla, protože po svém zranění z předsezonních testů se velmi rychle dokázal vrátit do formy a dnešní incident mu může jeho cestu za dobrými výsledky značně ovlivnit.

„Vzhledem k tomu, co se dnes stalo není osmé místo na startovním roštu ve skutečnosti tak špatné, protože jsem měl na motocyklu velké bolesti a na chvíli to vypadalo vážně, zda vůbec budu schopný jezdit,“ řekl Dani Pedrosa a dál prozradil v čem byla příčina jeho potíží.

Klepněte pro větší obrázek„V ranních jízdách mi podklouzla zadní pneumatika a s motocyklem do docela prudce otřáslo. Během toho jsem si natáhl sval v pravé kyčli a možná si způsobil ještě další poškození. Uvidíme, co nám ukážou kontrolní snímky. Jediné, co k tomu můžu říct je, že to bylo hodně bolestivé a musel jsem ihned zastavit, protože bolest mi zcela vyřadila pravou nohu.“

„Odpoledne jsem dostal nějaké léky proti bolesti, ale i přesto to bylo stále hodně těžké,“ řekl Pedrosa. „Je nyní hodně těžké dělat nějaké prognózy pro zítřejší závod. Každopádně to zkusím, ale v tuto chvíli nevím jak dlouho si dokážu udržet rychlost, uvidíme.“