U Repsol Hondy zatím lepší pátý Pedrosa, Dovizioso osmý

Na dráze okruhu, který leží jen nedaleko Florencie dnes oba jezdci tovární Hondy Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso hledali nastavení pro technicky náročnou trať, která s délkou přes pět kilometrů patří k nejdelším v MS.

Prioritou dnes nebyly časy a nejrychlejší kola, i když Andrea Dovizioso nebyl dvakrát se svou pozicí spokojen. Oběma jezdců je ale jasné, co musí do sobotního druhého tréninku stihnout udělat, aby v kvalifikaci dokázali bojovat o první řady na startu.

Dani Pedrosa figuroval po většinu pátečního tréninku blízko vedoucím příčkám a nakonec skončil se ztrátou jen něco přes jednu sekundu na pátém místě. Španěl na okruhu v Toskánsku stále drží rychlostní rekord a pracuje spolu s týmem na nastavení, které mu podobnou rychlost zaručí i v nedělním závodu.

„První den v Mugellu jsme nezkoušeli nějak moc věcí,“ řekl úvodem Dani Pedrosa. „Především jsme se zaměřili na testování voleb pneumatik Bridgestone, protože je velmi důležité najít tu správnou volbu pro celý závod. Podmínky na dráze dnes nebyly špatné, ale povrch byl docela kluzký, takže se časy ještě zlepší.“

„Stabilita a pružnost jsou na tomto okruhu velmi důležité a my ještě potřebujeme zapracovat na nastavení podvozku, abychom tyto oblasti zlepšili. Nebyli jsme nijak zvlášť rychlí, ale to dnes nebylo naši prioritou. Po prvním tréninku víme, že jdeme správnou cestou a zítra se můžeme posunout víc dopředu,“ uzavřel svůj komentář k pátečnímu tréninku Dani Pedrosa.

Andrea Dovizioso je v Mugellu doma a také i on dnes pracoval na testování některých nových věcí, ale co se jim nedařilo, tak najít to správné nastavení pro kompletní průjezd zatáčkami a tam samozřejmě ztrácel nejvíce. S časem 1´51,255 sekundy byl v pátek Dovizioso osmý a v jeho garáži se bude svítit asi ještě dlouho do noci.

„Je to pro mě můj domácí závod a již nyní můžeme cítit tu narůstající atmosféru, je to neobyčejná událost pro všechny Italy zde v Mugellu,“ řekl po prvním tréninku Andrea Dovizioso. „Abych byl upřimný, tak bych dnes rád skončil mnohem blíž předním příčkám, protože je to celkem výrazná ztráta na nejlepší, ale pokud zapracujeme na nastavení věřím, že se můžeme posunout dopředu.“

„Byl jsem hodně pomalý ve středu zatáček a my strávili hodně času nad tím, proč jsme nyní tak úžasně mimo. Takže na tuto oblast se ještě dnes večer zaměříme a jsem si jistý, že se v ní můžeme výrazně zlepšit,“ uvedl závěrem Andrea Dovizioso.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


12:43 | Marc Márquez nakonec v Brně nepojede. Nahradí jej Stefan Bradl.
4. srpna | Marc Márquez musel na další operaci. Více informací zde: odkaz
31. července | Tři závody dnes sice byly definitivně zrušeny, ale na 22. listopadu se přidá nový závod. Kde se tento závod pojede, bude zveřejněno později.
31. července | Závody v Argentině, Thajsku a Malajsii jsou pro letošek definitivně zrušeny.
30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 31 let. odkaz