U Suzuki zariskovali a komplet změnili nastavení

Zvolili systém buď a nebo a to se jim vyplatilo, protože změny, které během pátku na GSV-R provedli jim přinesly výsledky a oba jezdci trénink v Jerezu ukončili s umístěním v první desítce výsledkové listiny.

Loris Capirossi zvládl třiadvacet okruhů s nejlepším časem na kolo 1´40716 sekundy, což mu  stačilo na šesté místo. Vzhledem k tomu, že na tomto okruhu jeli naposledy loni, je to skutečně podařený vstup do druhého závodního víkendu sezony.

„Dneska jsme rozhodli trošku zariskovat a na motorce udělali velké změny v naději, že nám to pomůže podniknout kroky k dalším zlepšením a to nám určitě pomohlo,“ řekl Loris Capirossi. „Velké díky všem, kteří nám to umožnili. Měli jsme velkou poradu spolu se všemi chlapy a Sahara sanem a vypadá to, že jsme vyřešili jeden z našich největších problémů.“

„Celkem vzato potřebujeme pokračovat tímto směrem a myslím, že se nám podaří najít mnohem více řešení, které nám budou nápomocny. Dnes byl dobrý den pro mě i pro Suzuki a věřím, že toho bude daleko víc,“ řekl závěrem viditelně spokojený Ital Capirossi.

Álvaro Bautista má za sebou první den na domácím okruhu v Jerezu a nevedl si vůbec špatně, protože s časem 1´41,093 sekundy obsadil devátou příčku. Španělský jezdec chce před domácím publikem zajet ten nejlepší výsledek a dnešním výkonem je tomu o krok blíž.

„Na motorce MotoGP je to pro mě nový okruh s novými orientačními body, takže to vypadalo, že budu muset začít pěkně od začátku,“ řekl po skončení pátečního tréninku na okruhu v Jerezu domácí jezdec Álvaro Bautista. „Hledal jsem na dráze tu správnou stopu a spolu s týmem pracovali na dobrém základním nastavení.“

„V závěru tréninku jsem vyzkoušel měkké pneumatiky, díky tomu měl vzadu vysokou úroveň přilnavosti a ze zatáček tak dokázal vyjet mnohem rychleji, ale vpředu jsem cítil až příliš velký pohyb a nedokázal si najet do zatáčky tak, jak jsem mohl na tvrdší směsi, takže na tom budeme muset zítra zapracovat,“ řekl závěrem Bautista.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz