U Yamahy stále věří, že pro Lorenza je jejich značka nejlepší volbou

O Španěla teď bojuje japonský výrobce s Ducati.
Šéf týmu Jorge Lorenza stále věří, že jejich jezdec u tovární Fiat Yamahy zůstane. Daniele Romagnoli si je vědom, že nabídka Ducati je velmi lákavá, ale je skálopevně přesvědčen, že to pro Lorenza není jediné kritérium v jeho rozhodování.

Ducati a Marlboro nabídlo za dvouletou smlouvu Španělovi částku pohybující se kolem třinácti miliónů liber, což by z něho rázem udělalo druhého nejlépe placeného jezdce v mistrovství světa silničních motocyklů hned po jeho současném týmovém kolegovi Rossim.

Jorge Lorenzo si vzal čas na rozmyšlenou, který vyprší tento týden, kdy s nejvyšší pravděpodobností na okruhu v Indianapolisu oficiálně oznámí své konečné rozhodnutí pro sezonu 2010. Každopádně během celé doby vyjednávání nikdy nezapomněl zdůraznit, že místo u továrního týmu Yamahy bylo a je jeho prioritou číslo jedna.

Přestup k Ducati by pro Španěla představoval značnou dávku rizika, protože s Desmosedici si zatím nejlépe dokázal poradit jen Casey Stoner, ale jeho přetrvávající zdravotní problémy zřejmě změnily pohled týmu na věci budoucí a italský výrobce se ze všech sil snaží zajistit další výraznou osobnost do svého továrního týmu.

Nicméně Yamaha si je jistá tím, že jejich motocykl nyní patří k těm nejlepším a pokud chce někdo uvažovat o titulu, pak je k tomu ta nejschůdnější cesta právě v sedle YZR-M1.

K tomu Daniele Romagnoli uvedl: „Chápu návrh Ducati, protože potřebují jak plán B tak plán C. Mají velkého sponzora, ale v Jorgeho očích někdy můžu vidět, že Yamaha je pro něho nejlepší volbou. Je dostatečně chytrý na to, aby věděl, že je Yamaha nejlepší motocykl.“

„Stále si myslím, že Yamaha je pro Jorgeho volbou číslo jedna,“ řekl závěrem šéf jeho týmu Daniele Romagnoli. Jorge Lorenzo je nyní s padesátibodovou ztrátou na druhém místě v průběžném hodnocení a v posledních dvou závodech Grand Prix nebodoval, když havaroval z první pozice a závod nedokončil.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz