Úspěšný německý víkend pro Repsol Hondu

Stupně vítězů sice nebyly zcela oranžové, ale nechybělo moc a nakonec by trojí vítězství HRC skutečně slavila. Dnešní výkon je i tak pro ně skvělý, když vyhrál Pedrosa, druhý skončil Stoner a čtvrtý Dovizioso.
Úspěšný německý víkend pro Repsol Hondu

Fantastické vítězství člena stáje tovární Hondy přišlo v době, kdy jel teprve svůj druhý závod od zranění z Le Mans. Pedrosa byl velmi nadšený a nezapomněl poděkovat své rodině, lékařům a členům týmu za podporu, které se mu v těžkých dobách dostalo.

„Je to neuvěřitelný pocit, být zpátky a vyhrát tak brzy závod. Nečekal jsem to, ale tento okruh byl vůči mě pokaždé příznivý a překvapilo mě to,“ uvedl vítěz německé GP Dani Pedrosa. „Překvapený jsem už byl včera druhou pozicí v kvalifikaci a ukončit víkend takovým způsobem je prostě úžasné. Pro mě je to obrovská podpora po velmi těžkém období zranění.“

„Zdejší uspořádání dráhy mi působilo menší problémy než v Mugellu, ale během závodu jsem měl zvláštní pocit. Něco takového jsem dříve nikdy neměl,“ pokračoval Španěl. „Na začátku závodu jsem neměl dobrý kontakt s motocyklem, byl jsem čtvrtý, ale nebyl nervózní a nedělal si starosti, protože i když ještě matematicky nejsem bez šance vyhrát mistrovství vím, že je to skoro nemožné.“

„Takže jsem jel jedno kolo za druhým a v polovině závodu, když bylo v nádrži méně paliva a pneumatiky začaly klouzat, se na to rozhodl trošku zatlačit a to mi dokonale vyšlo. Tímto vítězstvím jsem hodně nadšený. Dost jsem tu bojoval s problémy a třebaže tato dráha není tak fyzicky náročná, stále jsem po zranění ještě slabý,“ řekl závěrem Pedrosa.

Casey Stoner startoval z pole position, ale stejně, jak v Mugellu se nakonec musel smířit s třetím místem. Australan zůstává stále lídrem šampionátu, ale s tím rozdílem, že ho před druhým Lorenzem dělí patnáct bodů. Casey Stoner měl problém s výkonem zadní pneumatiky, která mu v závěru závodu neumožnila výraznější atak předních pozic.

„Věděli jsme, že to nebude jednoduchý závod. Ve včerejší kvalifikaci se nám podařilo najít dobré nastavení, ale měli jsme problém se zadní pneumatikou a s narůstající teplotou docházelo k příliš velkému prokluzu,“ řekl úvodem Casey Stoner. „V úvodní části závodu jsme zůstali v klidu a mysleli si, že bychom tím mohli ušetřit pneumatiky než jak jsme to udělali v Mugellu.“

„Po několika kolech jsem se rozhodl jít dopředu, abychom viděli, co v tomto směru můžeme udělat a dokázal si při tom vytvořit určitý náskok, nicméně příliš malou ve srovnání se snahou, které jsme byli vystavení, takže jsem trošku zvolnil a snažil se jet, jak nejplynuleji to jen šlo.“

Klepněte pro větší obrázek

„Předjeli mě a Dani jezdil tak výrazně, že stačil předjet Jorgeho ještě předtím než jsem se tam dostal a vytvořil si určitou výhodu. Jakmile jsem pak předjel Jorgeho, snažil jsem se ho pronásledovat. Udělal jsem ale několik drobných chyb a to znamenalo, že v posledních pár kolech jsem zůstal s Jorgem.“

„Vyzkoušel jsem co se jen dalo, jezdil nejčistší možné kolo, snažil se blokovat stopu, ale Jorge přijel ze špinavé části dráhy, což si myslím bylo hodně riskantní, ale on to riziko podstoupil a já se musel spokojit s třetím místem. Stále vedu šampionát a za dnešní body jsem opravdu vděčný,“ uvedl závěrem Casey Stoner.

Andrea Dovizioso chtěl získat další umístění na stupních vítězů, ale to se mu v dnešním dramatickém závodu MotoGP nepodařilo. Ital ale skončil čtvrtý, což mu dává jistotu třetí průběžné pozice a možnost si spříjemnit dovolenou dobrým výsledkem v Laguně Seca.

„Byl to těžký závod, protože zdejší okruh je malý a náročný,“ řekl Andrea Dovizoioso. „Našim cílem bylo umístění na stupních vítězů, takže s čtvrtým místem jsem trošku zklamaný, ale pokud se na dnešní výkon podíváme ze širší perspektivy, tak jsme podnikli velký krok vpřed v rámci rychlosti v závodu a to ve srovnání s předchozími návštěvami tohoto okruhu.“

„Podařil se nám dobrý start a snažili jsme se udržet jezdců vpředu. Velmi dobře jsem si o čtvrté místo zabojoval se Simoncellim a Spiesem a jsem také rád, že jsem tuto bitvu vyhrál! Po celý víkend jsme byli stabilně rychlí a i když jsme dnes válčili s problémy, skončili jsme nakonec čtvrtí.“

„Potvrdili jsme, že si třetí pozici v šampionátu dokážeme udržet, i když jsme měli v plánu získat na Lorenza a Caseyho víc bodů. Blahopřeji Danimu, Caseymu a Jorgemu za skvělý závod,“ řekl závěrem Andrea Doviziso.

17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Mir opět vítězí a opět navyšuje vedení v šampionátu

Moto3: Mir opět vítězí a opět navyšu…

Joan Mir vybojoval své letošní sedmé vítězství a navyšuje vedení v šampionátu. Na podium se dostali i Philipp Oettl a zraněný Jorge Martin.

13.  8.  2017 |
Moto2: V závodě plném pádů vítězí Morbidelli

Moto2: V závodě plném pádů vítězí Mo…

Závod Moto2 byl bohužel plný pádů. Velký pád přišel hned v úvodu. Na podium vystoupili Morbidelli, Márquez a Lüthi.

13.  8.  2017 |