Úspěšný nováček Acosta přestoupí do Moto2 už příští rok

Pedro Acosta jede svůj první rok v Moto3 a aktuálně je vedoucím mužem šampionátu. Příští rok už ovšem pojede o třídu výše.

Sedmnáctiletý Pedro Acosta se od příštího roku stane jezdcem týmu Red Bull KTM Ajo Moto2. Jeho týmovým kolegou bude Augusto Fernandez. Tito dva tedy příští rok nahradí Remyho Gardnera a Raula Fernandeze, kteří se posouvají do MotoGP.

Augusto Fernandez brzy oslaví čtyřiadvacáté narozeniny a aktuálně už jezdí v Moto2 pátým rokem, do týmu tedy přinese zkušenosti.

 Raul Fernandez se přesouvá do MotoGP k týmu Tech 3

 Raul Fernandez se přesouvá do MotoGP k týmu Tech 3

Pedro Acosta má sice teprve sedmnáct let a je prvním rokem v Moto3, nicméně už má na svém kontě dost úspěchů. Loni vyhrál šampionát Red Bull MotoGP Rookies Cup. Letos už pro tým Red Bull KTM Ajo nasbíral pět výher v MS silničních motocyklů v kategorii Moto3 a je na dobré cestě k zisku titulu. V čele šampionátu má nyní náskok 46 bodů před druhým jezdcem v pořadí.

Remy Gardner pojede příští rok v MotoGP u týmu Tech 3

Remy Gardner pojede příští rok v MotoGP u týmu Tech 3

„Přeskočit do třídy Moto2 bylo mým cílem, protože je to krok, o němž si myslím, že jej musím udělat,“ sdělil Pedro Acosta. „Samozřejmě člověk se má stále co učit, což bych mohl dělat i v Moto3, ale pokud jde o detaily a jezdecký vývoj, tak mi to přijde jako správný krok. Velkou výhodou je, že budu nadále součástí týmu Red Bull KTM Ajo. Budeme mít za sebou rok spolupráce,“ dodal španělský mladík.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře