Už je to oficiálně potvrzeno: Rossi pojede v roce 2021 s týmem Petronas

Tým Petronas Yamaha SRT dnes oficiálně potvrdil to, o čemž už se hodně dlouho hovoří. Valentino Rossi opravdu pojede v roce 2021 u Petronasu.

Od chvíle, kdy s tovární Yamahou prodloužil smlouvu Maverick Viňales a následně podepsal smlouvu i Fabio Quartararo, bylo jasné, že pro Valentina Rossiho už příští rok u tovární Yamahy nebude místo. 

Podle původního plánu se Rossi chtěl rozhodnout zhruba do poloviny letošního roku, zda bude vůbec příští rok ještě pokračovat v závodní kariéře. Plán mu poněkud zkomplikovala pandemie koronaviru. Závodit se totiž začalo až v červenci.

Rossi už je údajně blízko dohodě s týmem Petronas Yamaha SRT

Rossi už je údajně blízko dohodě s týmem Petronas Yamaha SRT

Před závody v Misanu se objevila spekulace, že by Rossi v Misanu mohl oznámit konec kariéry, ale to sám jezdec brzy vyvrátil.

Ačkoliv už se delší dobu považuje za prakticky jisté, že Rossi příští přestoupí k Petronasu, oficiální potvrzení ze strany týmu bylo vydáno až dnes. 

Rossiho týmovým kolegou u Petronasu bude Franco Morbidelli, který už letos u týmu jezdí druhým rokem.

Zdroj: sepangracingteam.com, foto: Václav Duška Jr.


21. října | Velkou cenu Teruelu bude muset vynechat Riccardo Rossi, protože měl pozitivní test na koronavirus.
18. října | Marc Márquez dnes napsal na Twitter: "Ahoj všem! Jsem bratr Alexe Márqueze." odkaz
18. října | Takto otec bratrů Márquezových prožíval Alexův boj o vítězství. Nakonec tedy Alex Márquez dojel těsně druhý za Rinsem. odkaz
18. října | Alex Márquez si dnes dojel pro druhé podium v řadě. odkaz
18. října | Joan Mir sice ještě nevyhrál ani jeden závod MotoGP, ale po dnešku je novým vedoucím mužem šampionátu. Je to poprvé od roku 2000, co se do čela šampionátu dostal jezdec Suzuki. odkaz