Už je to oficiálně potvrzeno: Rossi pojede v roce 2021 s týmem Petronas

Tým Petronas Yamaha SRT dnes oficiálně potvrdil to, o čemž už se hodně dlouho hovoří. Valentino Rossi opravdu pojede v roce 2021 u Petronasu.

Od chvíle, kdy s tovární Yamahou prodloužil smlouvu Maverick Viňales a následně podepsal smlouvu i Fabio Quartararo, bylo jasné, že pro Valentina Rossiho už příští rok u tovární Yamahy nebude místo. 

Podle původního plánu se Rossi chtěl rozhodnout zhruba do poloviny letošního roku, zda bude vůbec příští rok ještě pokračovat v závodní kariéře. Plán mu poněkud zkomplikovala pandemie koronaviru. Závodit se totiž začalo až v červenci.

Rossi už je údajně blízko dohodě s týmem Petronas Yamaha SRT

Rossi už je údajně blízko dohodě s týmem Petronas Yamaha SRT

Před závody v Misanu se objevila spekulace, že by Rossi v Misanu mohl oznámit konec kariéry, ale to sám jezdec brzy vyvrátil.

Ačkoliv už se delší dobu považuje za prakticky jisté, že Rossi příští přestoupí k Petronasu, oficiální potvrzení ze strany týmu bylo vydáno až dnes. 

Rossiho týmovým kolegou u Petronasu bude Franco Morbidelli, který už letos u týmu jezdí druhým rokem.

Zdroj: sepangracingteam.com, foto: Václav Duška Jr.

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz