Už je to oficiálně potvrzeno: Rossi pojede v roce 2021 s týmem Petronas

Tým Petronas Yamaha SRT dnes oficiálně potvrdil to, o čemž už se hodně dlouho hovoří. Valentino Rossi opravdu pojede v roce 2021 u Petronasu.

Od chvíle, kdy s tovární Yamahou prodloužil smlouvu Maverick Viňales a následně podepsal smlouvu i Fabio Quartararo, bylo jasné, že pro Valentina Rossiho už příští rok u tovární Yamahy nebude místo. 

Podle původního plánu se Rossi chtěl rozhodnout zhruba do poloviny letošního roku, zda bude vůbec příští rok ještě pokračovat v závodní kariéře. Plán mu poněkud zkomplikovala pandemie koronaviru. Závodit se totiž začalo až v červenci.

Rossi už je údajně blízko dohodě s týmem Petronas Yamaha SRT

Rossi už je údajně blízko dohodě s týmem Petronas Yamaha SRT

Před závody v Misanu se objevila spekulace, že by Rossi v Misanu mohl oznámit konec kariéry, ale to sám jezdec brzy vyvrátil.

Ačkoliv už se delší dobu považuje za prakticky jisté, že Rossi příští přestoupí k Petronasu, oficiální potvrzení ze strany týmu bylo vydáno až dnes. 

Rossiho týmovým kolegou u Petronasu bude Franco Morbidelli, který už letos u týmu jezdí druhým rokem.

Zdroj: sepangracingteam.com, foto: Václav Duška Jr.

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.