Už od středy budou v Jerezu testovat všechny kubatury šampionátu

První společný test od posledního závodu ve Valencii.
Příští víkend se jezdci všech týmů královské kubatury zúčastní posledního předsezonního testu na závodním okruhu ve španělském Jerezu. Před takzvaným ´nultým závodem´ Grand Prix, jak jezdci s oblibou nazývají nedělní pětačtyřicetiminutovou ´kvalifikaci´, budou mít možnost se poprvé od posledního závodu ve Valencii potkat s ostatními jezdci všech tříd světového šampionátu.

Na jihu Španělska zahájí nižší kubatury svůj třídenní test ve středu pětadvacátého března. V sobotu pak budou mít jezdci královské kubatury dráhu v Jerezu pro sebe a to až do neděle. Je to rovněž jejich poslední možnost si motocykly vyzkoušet během testu, protože v příštích osmi měsících již k testování nebudou mít příležitost.

Až na výjimky se v Jerezu sejdou všichni jezdci, jenž jsou pasováni do role favoritů šampionátu. V třídě MotoGP to je úřadující světový šampión Valentino Rossi. Jezdec Fiat Yamahy byl jedním z nejrychlejších v posledních dvou testech a před nastávající sezonou je v dobré formě.

Mistr světa z roku 2007 Casey Stoner z Ducati je velmi rychlý, ale otázkou stále zůstává pooperační stav zápěstí, jenž zatím nevyzkoušel v jízdě na plnou závodní vzdálenost.

Jezdec Repsol Hondy Dani Pedrosa se posledního předsezonního testu nezúčastní, protože se léčí ze zranění, které si způsobil při posledním testu v Kataru. Španěl bude nejdřív připraven na první závod v Kataru, takže vývoj nové tovární Hondy je v rukou jeho týmového kolegy Andrea Doviziosa a Toniho Elíase z Gresiniho Hondy.

Velmi dobře si v přípravě na nový ročník vedli jezdci jako Jorge Lorenzo z Fiat Yamahy, čerstvá posila tovární Ducati Nicky Hayden nebo oba jezdci Suzuki Loris Capirossi a Chris Vermeulen. Všechny určitě uvidíme bojovat o vedoucí pozice, ale Suzuki ještě musí v Jerezu výrazně zapracovat na maximální rychlosti svých GSV-R.

Colin Edwards z Monster Tech 3 se už v Jerezu pravděpodobně projede s Yamahou v barvách jejich nového titulního sponzora Monster Energy a i on si v posledních dvou testech vedl opravdu dobře.

Pozornost všech zúčastněných bude v neděli od čtrnácti hodin zaměřena na pětačtyřicetiminutovou ´kvalifikaci´ o již tradiční cenu pro nejrychlejšího jezdce pod názvem BMW M Award. Předchozími vítězi automobilu BMW byli například Valentino Rossi, Casey Stoner nebo Sete Gibernau.

Test v Jerezu bude pro třídy 125ccm a 250ccm od středy 25. března do pátku 27. března 2009. Test třídy MotoGP začne v sobotu 28. března a skončí v neděli 29. března 2009.
23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz