Už zítra začínají testy v Sepangu

Už v neděli 2. února začínají testy MotoGP v Sepangu. Zatím se ale týkají pouze testovacích jezdců a nováčků.

Od 2. února do 4. února je na programu tzv. Shakedown test v Sepangu. Tento test se ovšem týká pouze testovacích jezdců a letos nově i nováčků v kategorii MotoGP. Ostatní jezdci budou testovat až ve dnech 7. až 9. února.

Už zítra na své motocykly usednou Brad Binder, Iker Lecuona a Alex Márquez, kteří mají před sebou svou první sezónu v MotoGP. Alex Márquez se ovšem nebude Shakedown testu účastnit po všechny tři dny, protože 4. února už musí být v Jakartě, kde má tým Repsol Honda naplánované slavnostní představení letošního motocyklu a jezdců.

Co se týče Lecuony, ten bude muset během testu nejprve otestovat, jak je na tom po zdravotní stránce, protože počátkem ledna absolvoval operaci předloktí.

Lorenzo se připojí k testovacímu týmu Yamahy

Lorenzo se připojí k testovacímu týmu Yamahy

Yamahu si v Sepangu poprvé po dlouhé době opět vyzkouší Jorge Lorenzo, který teprve před pár dny oznámil, že se letos stane testovacím jezdcem Yamahy.

Dále budou testovat i Dani Pedrosa (KTM), Stefan Bradl (Honda), Michele Pirro (Ducati) a Sylvain Guintoli (Suzuki). Poprvé na motocyklu Aprilia se během testu v Sepangu objeví také Lorenzo Savadori, který si vyzkouší motocykl RS-GP19. Aleix Espargaro a Bradley Smith pak během oficiálního testu (7. až 9. února) otestují letošní verzi Aprilie.

Zdroj: motogp.com, foto: Gee Bee Images, Graeme Brown, Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.