V Alcanizu se o premiéru postarali jezdci Moto2, nejrychlejší byl Iannone

Andrea Iannone zajel nejlepší čas prvního volného tréninku Moto2 před GP Aragonska, následovali ho Julian Simon a Claudio Corti.

Lukáš Pešek do volného tréninku nenastoupil. Vztahy s jeho týmem Matteoni CP Racing se natolik zhoršily, že jeho místo získal kolumbijský jezdec Santiago Hernandez. Oficiální komentář k této situace poskytne Pešek s týmem svých lidí příští týden na tiskové konferenci.

GP Aragonska - Moto2, 1 volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Andrea IANNONE Fimmco Speed Up Speed Up 1'56.223  
2 Julian SIMON Mapfre Aspar Team Suter 1'56.284 0.061 
3 Claudio CORTI Forward Racing Suter 1'56.423 0.200 
4 Kev COGHLAN Monlau Joey Darcey FTR 1'56.638 0.415 
5 Toni ELIAS Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'56.704 0.481 
6 Gabor TALMACSI Fimmco Speed Up Speed Up 1'56.891 0.668 
7 Sergio GADEA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'56.977 0.754 
8 Santiago HERNANDEZ Matteoni CP Racing Moriwaki 1'57.027 0.804 
9 Thomas LUTHI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 1'57.062 0.839 
10 Simone CORSI JIR Moto2 Motobi 1'57.113 0.890 
11 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Suter 1'57.213 0.990 
12 Roman RAMOS MIR Racing MIR Racing 1'57.215 0.992 
13 Roberto ROLFO Italtrans S.T.R. Suter 1'57.325 1.102 
14 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 1'57.380 1.157 
15 Mike DI MEGLIO Mapfre Aspar Team Suter 1'57.433 1.210 
16 Jules CLUZEL Forward Racing Suter 1'57.537 1.314 
17 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 1'57.614 1.391 
18 Ricard CARDUS Maquinza-SAG Team Bimota 1'57.649 1.426 
19 Raffaele DE ROSA Tech 3 Racing Tech 3 1'57.650 1.427 
20 Yuki TAKAHASHI Tech 3 Racing Tech 3 1'57.655 1.432 
21 Mattia PASINI Vector Kiefer Racing Suter 1'57.762 1.539 
22 Yonny HERNANDEZ Blusens-STX BQR-Moto2 1'57.893 1.670 
23 Alex DE ANGELIS JIR Moto2 Motobi 1'57.972 1.749 
24 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing FTR 1'58.227 2.004 
25 Michele PIRRO Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'58.326 2.103 
26 Stefan BRADL Viessmann Kiefer Racing Suter 1'58.560 2.337 
27 Alex BALDOLINI Caretta Technology Race Dept I.C.P. 1'58.620 2.397 
28 Mashel AL NAIMI Blusens-STX BQR-Moto2 1'58.879 2.656 
29 Alex DEBON Aeroport de Castello - Ajo FTR 1'59.000 2.777 
30 Hector FAUBEL Marc VDS Racing Team Suter 1'59.105 2.882 
31 Axel PONS Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'59.120 2.897 
32 Anthony WEST MZ Racing Team MZ-RE Honda 1'59.318 3.095 
33 Joan OLIVE Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 1'59.440 3.217 
34 Robertino PIETRI Italtrans S.T.R. Suter 1'59.727 3.504 
35 Valentin DEBISE WTR San Marino Team ADV 1'59.914 3.691 
36 Fonsi NIETO Holiday Gym G22 Moriwaki 2'00.019 3.796 
37 Yannick GUERRA Holiday Gym G22 Moriwaki 2'00.035 3.812 
38 Kazuki WATANABE Racing Team Germany Suter 2'00.827 4.604 
39 Niccolo CANEPA Bimota - M Racing Bimota 2'01.071 4.848 
  Kenny NOYES Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'09.846 13.623 
5:34 | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
4:41 | Mir slaví: odkaz
4:41 | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
4:41 | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
4:40 | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00