V Andoře Toni Elías obdivoval jezdce třídy Supermoto

Španěl se už těší do Estorilu, ale jeho plány pro rok 2010 jsou zatím nejisté.
Potom, co z kalendáře závodů mistrovství světa vypadla Velká cena Maďarska, je na programu další podnik Grand Prix až první říjnový víkend v Portugalsku. Jezdci tak volný čas využívají různým způsobem. Dani Pedrosa například zdolal nejvyšší vrchol Alp, Marco Simoncelli pojede v závodu superbiků v Imole, Mattia Pasini si zase v třídenním testu na okruhu v Mugellu vyzkoušel GP9 a Randy De Puniet stačil o rok prodloužit smlouvu s LCR Hondou.

Španěl Toni Elías pojede ještě čtyři závody v barvách týmu San Carlo Honda Gresini, protože pro sezonu 2010 smlouvu s týmem Fausta Gresiniho neprodloužil a je zatím volným hráčem. Přerušení před finální sérii čtyř Grand Prix určitě využil k hledání nového angažmá pro příští rok, ale v sobotu si našel čas na to, aby zajel do Andorry a navštívil tam závod světového seriálu mistrovství Supermoto.

Supermoto je motocyklová disciplína, která během jednoho závodu kombinuje jízdu po silnici a v terénu, což je pro jezdce a diváky velmi akční zážitek. Pro jezdce světového šampionátu je tato motocyklová disciplína hodně oblíbená a často motocykly třídy Supermoto využívají k tomu, aby se naučili správně driftovat a projeli zatáčku správně řízeným smykem.

„Rád jsem přijal pozvání k tomu, abych prožil napínavý závod Supermoto,“ uvedl Toni Elías. „Bylo skutečně hodně zábavné sledovat v akci všechny ty jezdce s talentem od přírody pro jízdu ve smyku. Byl to zajímavý způsob jak strávit čas před tím než pojedeme do Estorilu. Na okruh, který mám rád a kde jak doufám budu znovu mezi těmi, kteří budou udávat tempo,“ řekl Španěl, který na okruhu v Estorilu závod královské kubatury v roce 2006 vyhrál o neuvěřitelné 0,002 sekundy před Valentinem Rossim.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz