V Aragonu pojede místo Rabata Jordi Torres

V Aragonu pojede místo Rabata Jordi Torres

Esteve Rabat vynechal závod v Misanu a nepojede ani v Aragonii. Tentokrát jej nahradí Jordi Torres.

Esteve Rabat pokračuje v zotavování se z vícenásobné zlomeniny nohy. Kvůli zranění už musel vynechat závod v Misanu a nebude moci jet ani v Aragonii. Jak sám jezdec řekl, rád by se vrátil už na závod v Thajsku, ale ještě to není jisté, konečné slovo samozřejmě budou mít lékaři.

V Misanu jel na Rabatově stroji jeho týmový kolega Xavier Simeon, který běžně sedlá starší stroj. Simeonův starší stroj měl k dispozici Christophe Ponsson. Pro Ponssona to byl úplně první start v MotoGP a navíc ani nikdy dříve nestartoval v žádné z nižších kategorií MS silničních motocyklů.

V Aragonii se k týmu Avintia Racing připojí jezdec, který už zkušenosti se starty v MS silničních motocyklů má. Přímo v královské kubatuře tedy ani on nejel, ale v letech 2010 až 2014 startoval ve třídě Moto2. Na svém kontě má tři umístění na stupních vítězů ve třídě Moto2, z čehož jednou stál přímo na stupínku nejvyšším. Tím jezdcem je Jordi Torres. Aktuálně jezdí superbiky u týmu MV Agusta Reparto Corse.

Na Rabatově stroji pojede Xavier Simeon a výše zmíněný Torres dostane Simeonův stroj (tedy stroj starší specifikace).

„Nejprve samozřejmě musím poděkovat týmu za příležitost, kterou mi nabídli,“ řekl Torres. „V tuto chvíli jsem velmi natěšený i vyděšený současně, každopádně je to vždy velká výzva vyzkoušet si stroj MotoGP. Bude to jedinečná zkušenost, o které jednou budu vyprávět svým vnoučatům. Ale teď vážně. Moc se těším na to, až vyzkouším motorku a ucítím ten vývoj,“ pokračuje jezdec.

„Vím, že tento šampionát má velmi vysokou úroveň a že není jednoduché se během jednoho víkendu všemu přizpůsobit, ale pokusím se naučit se co nejvíce a maximálně využít své zkušenosti. Všechno to vnímám pozitivně, tým znám, takže do toho dám všechno a uvidíme, co z toho bude. Je to těžší než si všichni myslíme, ale jdu do toho s pozitivním přístupem a s chutí vzít si z této příležitosti to nejlepší,“ sděluje dále Španěl.

„Také bych chtěl poděkovat svému manažerovi a týmu MV Agusta, že mi povolili v Aragonu závodit. Zatím to je jeden závod, ale mohou klidně být i dva. Především bych tedy chtěl Titovi popřát co nejrychlejší uzdravení, protože takovou nehodu si rozhodně nezasloužil, ale zároveň vím, že se jistě vrátí brzy, je to bojovník,“ uzavírá Torres.

Zdroj a foto: Avintia Racing

Doporučujeme

Články odjinud