V Barceloně dominoval Stoner, Abraham desátý

Australan na dráze v Barceloně neměl soupeře a pátý závod sezony bez problému vyhrál. Slavit může Yamaha, protože oba jezdci jejich továrního týmu získali pozice na stupních vítězů.
V Barceloně dominoval Stoner, Abraham desátý

Jorge Lorenzo bere body za druhé místo a Ben Spies, kterému se od začátku sezony moc nedařilo, závod dokončil třetí. Marco Simoncelli působil velmi zvláštním dojmem, absolutně postrádal dravost a celý závod více méně odjel na šestém místě. Zvláštní. Na pořadí nemělo vliv ani počasí, protože místy pršelo, ale k žádné výměně motocyklů nedošlo.

Poprvé v MotoGP startoval z pole position Ital Marco Simocelli. Jezdec týmu San Carlo Honda Gresini neměl v Barceloně na růžích ustláno, ale evidentně se dokázal plně koncentrovat na vlastní výkon. Druhé místo na startu patřilo Casey Stonerovi, který si po kvalifikaci stěžoval na nedostatečnou přilnavost a třetí byl Jorge Lorenzo. Španěl ráno téměř vypustil mokrý warm up a zdá se, že má dobré informace o počasí, protože dráha okruhu v Montmeló byla při startu královské kubatury už suchá.

Start se absolutně nepodařil Simoncellimu, vedení závodního pole převzal Jorge Lorenzo, za ním jel těsně Casey Stoner, třetí byl Ben Spies, čtvrtý Valentino Rossi a pátý Andrea Dovizioso. Simoncelli v nájezdu do druhého kola figuroval sedmý a Casey Stoner na konci cílové rovinky předjel Lorenza a převzal vedení v závodu. Karel Abraham si o jednu pozici polepšil, ale ve třetím kole byl při nehodě dvojice Hiroši Aojama a Randy De Puniet. Český jezdec naštěstí vyvázl bez úhony a dál pokrčoval na dvanáctém místě.

Casey Stoner nastavoval jedno rychlé kolo za druhým a viditelně se vzdaloval Jorge Lorenzovi. Ten na Australana v pátém kole závodu ztrácel půl sekundy. Na třetím místě pokračoval Ben Spies, ale to byla jen otázka času jak dlouho, protože za ním už jela další rozjetá dvojice čtvrtý Andrea Dovizioso a pátý Valentino Rossi. Šestý Marco Simoncelli postupně zvyšoval tempo a na Rossiho ztrácel něco přes sekundu. Toni Elías uzavíral závodní pole MotoGP, takže mu zatím nové šasi jeho motocyklu RC212V požadované zlepšení nepřineslo.

V desátém kole předjel Cal Crutchlov (Monster Tech 3) jezdce Ducati Nicky Haydena a posunul se na sedmé místo. Mnohem větší skupinku vedl devátý Álvaro Bautista (Rizla Suzuki), ale už těsně za ním jel Héctor Barberá (Mapfre Aspar MotoGP) a jedenáctý Loris Capirossi (Pramac Racing). Tuto skupinku postupně dojížděl dvanáctý Karel Abraham.

V době, kdy do konce závodu zbývalo třináct kol, tedy víc jak polovina, vyvěsili traťoví komisaři bílé vlajky, což znamená, že na některých částech okruhu prší a jezdci mají dovoleno zajet do boxů pro motocykl s obutím a nastavením na mokrou dráhu. Nicméně všichni pokračovali dál a taktizovalo se hlavně v boxech. Změna počasí by pro dnešní závod samozřejmě znamenala zajímavé zpestření, což by ovšem nepřivítal Casey Stoner, který už měl náskok přes dvě a půl sekundy.

Devět kol do cíle závodu MotoGP začalo v Barceloně pršet !!! Nikdo z jezdců do boxů nezajel, ale naopak Loris Capirossi předjel devátého Barberu a to samé o kolo později úspěšně zopakoval Karel Abraham. Déšť ustal a největší souboje probíhaly ve skupině, kde jezdil český závodník Karel Abraham. Jezdec týmu Cardion AB Motoracing bojoval s Capirossim o deváté místo a jejich soupeření stálo skutečně za to. Ve dvaadvacátém kole, Abraham po Italově chybě jede devátý!

Na vedoucích příčkách se dnes karty rozdaly už v úvodu Velké ceny a do cíle se na tom nic nezměnilo. První projel cílem Casey Stoner, druhý Jorge Lorenzo, třetí Ben Spies, čtvrtý Andrea Dovizioso a pátý Valentino Rossi. Karel Abraham si na konto připsal body za desáté místo. Velmi dobrý výsledek na to, že jel se zraněním ruky.

GP Katalánska, třída MotoGP – závod:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Km/h Čas/ ztráta
1 Casey STONER AUS Repsol Honda Team Honda 163.6 43'19.779
2 Jorge LORENZO SPA Yamaha Factory Racing Yamaha 163.5 +2.403
3 Ben SPIES USA Yamaha Factory Racing Yamaha 163.4 +4.291
4 Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team Honda 163.3 +5.255
5 Valentino ROSSI ITA Ducati Team Ducati 163.2 +7.371
6 Marco SIMONCELLI ITA San Carlo Honda Gresini Honda 162.9 +11.831
7 Cal CRUTCHLOW GBR Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 162.0 +26.483
8 Nicky HAYDEN USA Ducati Team Ducati 161.6 +33.243
9 Loris CAPIROSSI ITA Pramac Racing Team Ducati 161.0 +43.092
10 Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing Ducati 161.0 +43.113
11 Hector BARBERA SPA Mapfre Aspar Team MotoGP Ducati 160.9 +44.224
12 Alvaro BAUTISTA SPA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 160.8 +45.239
13 Toni ELIAS SPA LCR Honda MotoGP Honda 160.1 +58.268Neklasifikován/ závod nedokončil:

Randy DE PUNIET FRA Pramac Racing Team Ducati 157.7 22 kol

Hiroshi AOYAMA JPN San Carlo Honda Gresini Honda 157.4 22 kol

18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.