V barvách Repsolu pojede o víkendu jen Andrea Dovizioso

Ve čtvrtek tým Repsol Hondy potvrdil neúčast Daniho Pedrosy v patnáctém podniku sezony 2010 a protože do závodu v Malajsii nenasadí náhradního jezdce, bude Andrea Dovizioso jediným zástupcem tovární Hondy.
V barvách Repsolu pojede o víkendu jen Andrea Dovizioso

Ital Dovizioso se s každým dalším závodem zlepšuje. V Japonsku předvedl perfektní výkon, ale na první místo to přesto nestačilo. V Malajsii má další šanci se poprat o přední příčky a vzhledem k tomu, že je dráha v Sepangu jeho oblíbenou, je určitě velkým kandidátem na vítězství.

Na okruhu v Sepangu má Dovizioso hezkou bilanci, protože si tam v roce 2004 zajistil titul mistra světa v třídě do 125ccm a ve svém premiérovém ročníku jezdce MotoGP získal v sezoně 2008 své první umístění na stupních vítězů. Tento víkend bude jediným zástupcem tovární Hondy, takže motivace získat ten nejlepší výsledek je určitě velmi vysoká.

„Na malajskou Grand Prix se skutečně těším,“ uvedl Andrea Dovizioso. „Přijíždíme do velmi náročných podmínek po nejen důležitém umístění na stupních vítězů, ale po celkově velmi výrazném víkendu, kde jsme byli ve všech jízdách velmi rychlí a konzistentní. Podařilo se nám během víkendu pokročit s nastavením elektroniky a motocyklu, takže do Sepangu přijíždíme v ještě lepší formě než v případě Motegi.“

„Náš výkon během posledního víkendu nebyla náhoda, ale výsledek tvrdé práce a v Malajsii můžeme fungovat ještě lépe,“ pokračoval Ital. „Závodní dráhu v Sepangu mám rád, je jedna z mých oblíbených a dosahoval jsem tam dobrých výsledků ve všech třídách GP včetně prvních stupňů vítězů MotoGP v roce 2008.“

Dani Pedrosa teprve v sobotu podstoupil operaci zlomené klíční kosti a nyní se snaží co nejrychleji dostat zpátky do kondice. Proto raději do Malajsie neodjel a připravuje se na Velkou cenu Austrálie, která se jede už za týden.

„Stále cítím strnulost kolem krku a ramen, takže cílem je vrátit se zpátky k závodění v Austrálii,“ řekl Dani Pedrosa. „Je tu jen velmi malá naděje, že bych odjel do Malajsie, ale reálným cílem je Austrálie. Byl jsem na další kontrole, kde se ukázalo, že destička na klíční kosti je dobře uchycena a zlepšení v době po operaci bylo pozitivní.“

„V posledních dvou dnech se můj stav zlepšil a nyní spolu s mým fyzioterapeutem pracujeme na pasivní rehabilitaci. Stále nedokážu pořádně hýbat rukou, ale pomocí masáže se to zlepšuje. Je velká škoda, že se něco takového stalo v době, kdy se nám tolik dařilo, ale s tím se jednoduše musíme vypořádat,“ řekl závěrem Dani Pedrosa.