V boxech Tech 3 vládne po pátku dobrá nálada

Technicky náročná dráha v italském Mugellu byla svědkem návratu obou jezdců Monster Tech 3 zpátky na pozice v první desítce, při minimální ztrátě a s vysokými šancemi na další zlepšení v sobotním tréninku a kvalifikaci.

Colin Edwards dnes vše vsadil na jednu kartu. Od začátku sezony se trápí s nastavením své Yamahy, která mu dosud nenabídla na své přední části dostatečnou jistotu. Předek Edwards ke své jízdě využívá hodně a jeho výkony díky tomu nebyly nejlepší. Dnes nastavení zcela změnili a požadovaný efekt se dostavil okamžitě. Čtvrtý čas na kolo a sekunda ztráty na Rossiho hovoří za vše.

„S dnešním tréninkem jsem skutečně spokojený, protože první tři závody nebyly vůbec jednoduché,“ řekl v pátek odpoledne Colin Edwards. „Více méně doposud nic pořádně nefungovalo, takže jsme dnes v podstatě kompletně změnili nastavení motocyklu. Řekl jsem týmu, aby mi změnili nastavení tak, aby bylo naprosto stejné jako loni, když jsem tu zajel svůj nejlepší výsledek na této dráze.“

„Změnili jsme pozici při jízdě, abychom dostali váhu na předek, protože s udržením váhy na přední části motocyklu jsem měl od začátku sezony problém. Teď je to naprosto přirozený pocit a motorka dělá přesně to, co chci,“ pokračoval Američan.

„Teď prostě zatáčí a vypadá to, že přitom strávím mnohem méně času na boční straně pneumatik. Prostě rychleji zatáčím a v zatáčkách nebývám široký za což musím poděkovat Yamaze a Tech 3, protože je to znovu ta moje motorka, na které dokážu jezdit s mnohem větší jistotou,“ řekl závěrem spokojený Colin Edwards.

Pro Bena Spiese byl po smolném vystoupení ve Francii dnešní první volný trénink určitě silnou vzpruhou, protože zajet šestý čas na této velmi rychlé a technické dráze je velmi dobrý výsledek pro někoho, kdo v Mugellu jede poprvé. I když Spiese trápí zraněný kotník, ztratil na svého kolegu Edwardse dvě desetiny a na Rossiho další sekundu. Před sobotní kvalifikací tak má velmi dobré vyhlídky.

„Tato dráha je rozhodně těžší k naučení, ale je na ní super zábava,“ řekl Edwardsův krajan a týmový kolega Ben Spies. „Je tam pár zatáček, které jsou opravdu hodně těžké k naučení a může chvíli trvat než se dostanete do správného rytmu. Ale přijet sem po pár závodech, které nedopadly zrovna dobře a být na tak technicky náročné dráze okamžitě rychlý, je pro mě opravdu dobré.“

„Stále mám trošku problém s kotníkem, který jsem si zranil během tréninku v Le Mans. Mám tam poškozené vazy, ale doopravdy ho cítím jen v jednom místě, když se na rovince snažím zaujmout těsnou pozici. Není to nějak závažné zranění, ale jeho plné uzdravení zabere několik týdnů. Na motorce to bolí, ale nezpomaluje mě to,“ řekl závěrem Ben Spies.


7:25 | Marini do kvalifikace málem vyjel bez kolenních sliderů, díky upozornění od Viňalese, to nakonec dobře dopadlo. odkaz
4:08 | Trénink MotoGP už se jede. Vzhledem k podmínkám na dráze ovšem nelze předpokládat, že by si někdo mohl zlepšit včerejší čas. odkaz
3:59 | Pit lane se otevře v 11:00 japonského času, tedy ve 4:00 našeho času. odkaz
3:48 | Trénink MotoGP je odložen kvůli nevyhovujícím podmínkám na dráze. odkaz
3:46 | Alex Márquez dnes málem upadl, ale dokázal to ustát: odkaz