V Británii nahradí Viňalese Crutchlow a místo Morbidelliho pojede Dixon

Yamaha a Maverick Viňales s okamžitou platností ukončili spolupráci, což odstartovalo kolotoč změn. Ve Velké Británii místo Viňalese pojede Crutchlow, který měl původně nahradit zraněného Morbidelliho. Místo Morbidelliho nakonec pojede Jake Dixon.

Dle původního plánu měl Cal Crutchlow nahradit zraněného Morbidelliho během obou rakouských závodů a pak ještě ve Velké Británii. Nicméně vlivem Viňalesova předčasného odchodu se situace změnila. Ve Velké Británii tedy zraněného Morbidelliho u Petronasu nahradí Jake Dixon, který je aktuálně jezdcem Moto2. GP Velké Británie pro něj bude jeho prvním závodem v královské kubatuře a pravděpodobně ne posledním, protože se proslýchá, že by Dixon mohl příští rok pro tým z Malajsie jezdit v královské kubatuře celou sezónu.

Yamaha a Viňales ukončí spolupráci s okamžitou platností

Yamaha a Viňales ukončí spolupráci s okamžitou platností

Cal Crutchlow tento měsíc absolvoval dva rakouské závody s Petronasem, ale příští víkend ve Velké Británii už ovšem pojede u továrního týmu Yamahy místo Viňalese, který u Yamahy předčasně končí.

„Je mi ctí být součástí Yamahy a jet pro ně tři závody, které původně měly být s týmem Petronas Yamaha Sepang Racing Team, jenže plány se změnily," řekl Crutchlow. „Chci jim poděkovat a těším se na jízdu s továrním týmem," dodal Brit.

Zdroj: Yamaha, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře