V Brně jednali o budoucnosti české Grand Prix

unavix F1  |  16. 08. 2011 15:19

Nebejt týhle soukromý firmy,která převzala provozování motodromu tak už se tam dávno nejezdí a místo okruhu tam stojí nějaká hezká obchodní zóna včele s multikinem a tescem.
Gratuluji všem podobně smýšlejícím k jejich blbosti.
Tím samozřejmě neobhajuju to aby stát podporoval soukromé firmy které neprosperujou,ale tady se nejedná o to že si okruh nevydělá na svůj provoz.Pokud nebudou platit zlodějský zalistovací poplatek dorně a nebude se tam MS jezdit tak na roční provoz mají v pohodě.Jenže - pokud to nebude okruh v seriálu MS tak se tam nebude testovat,tím nebudou prachy od týmů za pronájem.Pár nadšenců co si chodí zajezdit za svý to nespasí.Tím se roztočí spirála a nakonec to skončí u toho multikina s tescem.
Pokud stát nechce přispět nemusí.V tom případě navrhuji kontaktovat některý z okolních států který mají o pořádání MS zájem a sou ochotný přispět.Pro mě za mě ať se to jmenuje třeba Velká cena Slovenska nebo Polska,je mi to fuk.Hlavně když se to pojede v Brně!
A propo za léčení feťáků nebo ubytování muklů se ročně vyhodí několikanásobně víc než je 70 mega.A nikomu to nevadí:-@
Nevím jak dnes, ale kdysi stála dávka metadonu 500 a silnej lajnař jich potřeboval i několik denně.K tomu připočtěme cenu ubytování a stravování a vyjde nám částka několikanásobně vyšší než těch 70mega.
A dále tu máme pobyt ve věznicích,kde nemakaj ale šatit,živit a ubytovávat je stát musí.A všechno jde z našich daní.
Takže já chci aby se z mých daní místo léčení feťáků který se stejně z 80% k tomu fetu vrátěj nebo podporování muklů podporovala a financovala velká cena Brna!
Nemluvě o výchovném prostředku pro mládež.Příde my smysluplnější náctiletým dávat za vzor Valeho,Hobita,Abaju nebo Klokana místo feťáků či basmanů.

Lizzy F1  |  16. 08. 2011 16:48

Milý hochu, nikdo tady nebere soukromy firme zasluhy, ale prav, ze je to soukroma firma, ktera na tom stavi byznys. Jsou to cca dva roky, kdy jsem cetl rozhovor s pani reditelkou, jak rikala, ze je MS pro ne dulezity, ze i kdyzjs ztratovy, tak jim to prihrava penize nekde jinde.

Najednou o tom mlci.

Pak se objevi ze potrebuji pokryt ztraty zavodu a kdyz se jich nekdo pta, jestli je to ztrata OKRUHU nebo ZAVODU, tak zacnou mlzit.

OK, ja rikam podporme GP, ale chci aby ucetnictvi zavodu bylo verejne, aby bylo videt kam jdou verejne penize.

Byl bych velmi nerad, kdyby se nakonec ukazalo, ze zavod je ziskovy a mily pan Abraham si dotaci od statu kryje ztraty celého okruhu, protoze nekde mu utikaji penize. Nerikam, ze to dela, ale proc to nechteji dat ani poslancum?

To proste smrdi a ve mne to vyvolava podezreni na dlasi snahu na tunel.

Panove, jen lehka matematika, podivejte se kolik stoji vstupenky a vezmeme si navstevnost. 250.000 vezmu-li v uvahu ze nekteri maji vstupenky na cely vikend tak kdyz bych vzal prumerny zisk z divakla na 300 tak se dostaneme nekam k 75mil. Kc. I kdybych ubral, tak jsme na 50mil. Kc jen ze vstupenek.

A co ostatni sluzby, co sponzoring atd. Takze, ukazte realna cisla a pak se bavme o podpore.

unavix F1  |  16. 08. 2011 18:17

Souhlasím s Tebou v tom že pokud bude dotace tak se založí transparentní veřejný účet a celé hospodaření bude veřejně přístupné.S tim naprostý souhlas,aby z toho pak nebyla žumpa jako Liberec.
Faktem též je že pokud říkají že nebudou odtajňovat účetnictví pač se jedná o byznys tak jim nic nebrání v tom založit dceřinku kam převedou okruh a jen toto hospodaření bude veřejný.
Ale na druhou stranu do Liberce tekly miliardy a nikdo se nad tím nepozastavil.Nikomu nevadí že se dělali umělý kopce tam kde běžně nesněží a sezona je tam možná jen s pomocí sněžných děl. atd.A když bylo "dobojováno" tak nám naše "zlatá" Káča řekla že ona nic,ona tomu přeci jen předsedala.
Dále Ti ale musím oponovat - počty máš správně špatně
1 - dejme tomu že vejvar z lupenů je 70 mega.Čili to teoreticky pokreje zalistovací poplatek u dorny.Sponzoři dají prachy,čili ty padnou do nějaký propagace,tisk promo materiálů,vstupenek atd.A pak mi tu teda chyběj prachy na týdenní provoz okruhu v plném nasazení,dejme tomu od středy do neděle v noci.Logistika,telekomunikace,zdravotníci,helikoptéra a nevím co ještě něco stojí.
2 - okruh má možná nějakou tu kačku z pronájmu prodejního místa pro stánkaře.Ale tím to asi končí.Nezapomeň ještě odečíst z těch 70mega za lupeny odvod daní a dph státu.A najednou nemáš 70 ale jen 35mega.
Nicméně jak sem psal výše,raději utopit prachy do masecu než do fetek a muklů.

Lizzy F1  |  16. 08. 2011 19:46

Tomuhle rikam konstruktivni diskuze.

Ja o tech cislech z pohledu nakladu trochu pochybuji, ale dokud se neukazou cisla, tak se pravdu nedozvime.

A pokud chteji podporu, tak by ta cisla meli ukazat. Nikdo prece nechce videt cele ucetnictvi, ale jen ucetnictvi akce a tam jsem si 100% jist, ze maji separe rozpocet.

Takze pokud to nechteji ukazat ci nebudou chtit ukazat, tak tu neco smrdi.

S Libercem mas pravdu, taky se mi to nelibi. Stejne jako hromada jinejch akci.

mamba54  |  17. 08. 2011 08:12

Lizzy a co náklady? Jen za pronájem jedné velkoplošné obrazovky 1 000 000 Kč, dovoz vody, platy brigádníkům, pronájem vrtulníku záchr. služby, policie, doprava, zdravotníci, svoz jezdců skůtry, pronájem tribun, atd. atd. tak bych mohl pokračovat do nekonečna a stejně bych vše nevyjmenoval.

Lizzy F1  |  17. 08. 2011 12:18

Naklady se pocitaji, vsechno je to jen hruby odhad.

Pokud jsou skutecne ve ztrate a jak nekde tvrdili 80 milionu, tak to rozhodne neni kvuli poplatku Dorne.

Navic pak nekde vylezlo, ze je tro ztrata celeho okruhu za cely rok.

Takze, ja nevidim problem v podpore GP, pokud GP je opravdi ztratova. A to lze prokazat predanim kompletnihop ucetnictvi akce ministerstvu.

Pokud se tomu brani a presto chteji penize od statu, tak pravdepodobne neco zkryvaji. Protoze kvuli konkurenci to rozhodne neni, protoze tu tady nemaji.

mamba54  |  17. 08. 2011 13:42

Škoda, žes nebyl na únorové schůzce na Musilce. Tam ses mohl p. Abrahama zeptat a on by ti to podrobněji všechno vysvětlil.;-

mamba54  |  17. 08. 2011 13:50

Ano, je to ztráta za celý rok, protože ten zalistovací poplatek se musí započítat do nákladů. Bez něj by ta ztráta nebyla. Bez něj si okruh na sebe vydělá. Kapiš?

Lizzy F1  |  17. 08. 2011 14:34

NO a to je prave ono. Bude stát sponzorovat okruh nebo MOTOGP?

Já souhlasím s konkrétním závodem, protože to má smysl, ale pouze pokud je opravdu sulnul nebo ve ztrátě. Podobne to vidim s FIA WTCC ci SBK.

Pokud chce nekdo sponzorovat okruh, tak s tim ABSOLUTNE nesouhlasím. Okruh si koupil jako podnikatelsky zamer. Pokud generuje takovou ztrátu, tak nekdo nekde dela neco spatne. A nevidim duvod, aby mu to platil stat.

Takze at pan Abraham prokaze kolik ze ztraty cini MGP a pak se muzeme bavit. Do te doby se jen snazio sehnat si penize na pokryti neuspesneho podnikani.

mamba54  |  17. 08. 2011 14:47

Bože, znova a naposled opakuju: Chtějí příspěvek na zalistovací poplatek. Tzn. na možnost pořádat Moto GP. Nechtějí ho na celoroční hosposaření okruhu které je šul nul, ale bez příspěvku státu na zvýšený zalistovací poplatek je ztrátové. Tečka.

mamba54  |  17. 08. 2011 14:33

Tak to se pleteš! Konkurence jen čeká, aby Brno padlo: Indie, Ukrajina. Rusko, Singapur atd. atd. A to vše s podporou a zárukami tamních vlád! Nečteš - nevíš.

Lizzy F1  |  17. 08. 2011 14:43

V tomhle state nemaji konkurenci. Takze kdyz ukazou ucto na ministerstvu, tak se nic nedeje. navic stejne cele ucetnictvi musi dat kazdy rok na financak a ucetni uzavrku by meli davat na obchodni rejstrik.

mamba54  |  17. 08. 2011 15:05

No vidíš! Kontrola je. Ale jak známo, ministr kalousek zcela veřejně prohlásil:" Kdyby mě zastřelili, kdyby peklo zmrzlo, nedím nic ! Velká cena ,při vší úctě je soukromý podnik jako Matějská pouť." Má potom cenu ho prosit, aby nahlédl milostivě do účetnictví. On ty možnosti má, sám o sobě, ale on neřekl, až mi ukáží účty, budu s nimi eventuálně jednat! On řekl to, co jsem uvedl v úvodu.:-@

Lizzy F1  |  17. 08. 2011 17:31

Asi nevis jak funguji financaky.

Navic, bude je ve ztrate velak cena nebo okruh.

Pokud je ve ztrate velka cena, tak ok, prispejme, jako na kazdy zavod MS podle urciteho klice.

Pokud je ve ztrate Okrh a MGP ne, tak ta ztrata neni kvuli MGP ale kvuli necemu jinemu a tam nevidim duvod na to prispivat a kryt ztraty spatneho vedeni okruhu.

unavix F1  |  16. 08. 2011 13:42

Dokud nebudou poslanci jezdit amatérský závody na motorkách tak se prachy nenajdou.Na běžky jezdí v zimě každej moula a proto si to dycky bez potíží odhlasujou:-@
Motorsport je v tomhle státě vytlačovanej na okraj ještě víc jak za komoušů.To je hnus velebnosti:-@

Lizzy F1  |  16. 08. 2011 11:51

Porad tvrdi, ze MotoGP je prodelecny podnik. Vstupenky zdrazuji takovym zpusobem, ze mnoho ceskych fanousku na motorky uz nejezdi.

Chteji penize od statu, at zverejni hospodareni velke ceny. Pak budu pana Abrahamovi teprve verit.

http://brno.idnes.cz/at-si-na-sebe-velka-cena-...

přesně tak,letos kámoši co byli v Brně(jezdíme tam již o den dříve,kde přespíme u známých a ráno v neděli jezdíme směr Masarykáč,před tím již od středy jezdíme po výletech po vlasti a okolí a sobotu se přesouváme směr Brno)se ráno zbalili a vzhledem k ceně za vstupné se raději rozjeli směrem domů. A to nejsou žádné socky,dva mají funglovky mašiny a celkem slušně podnikají,ale ty prachy za lístek raději nedali,a použili je jinde,bohužel to tak taky dopadne,že pokud se bude cena lístku každoročně zvedat,tak tam z Čechů za chvíli nebude jezdit snad nikdo :-S:-S

mamba54  |  17. 08. 2011 08:05

Mildo, to je pouze otázka priorit každého z nás. Nepochopím, když ty a tví kámoši, o kterých sám píšeš, že nejsou žádné socky, jste takoví fandové, tak proč si nekoupíte vstupenky v první vlně předprodeje, kdy stojí 990 kč ( tzn. 330 Kč/ den )? Pak by nemuseli hořekovat nad vysokou cenou. Jen jestli spíš nepatří do té sorty lidí, pro které by to bylo i zadarmo drahé a chtěli by, aby jim za to, že tam milostivě přijedou, ještě někdo zaplatil. Já totiž takové ve svém okolí taky znám. A jen tak mimochodem. Na GP jezdím už od r. 61, od r.67 jsem nechyběl ani jednou a můžu ti říct, že když jsem koncem 70. let platíval vstopné 20 kč + místenku na tribunu do Farinky 80 kč, tak si moji známí klepali na čelo, co jsem za blázna, že oni by takovou pálku nezaplatili těm brněnským "zlodějům" ani omylem. Z dnešního pohledu docela úsměvné, že?Jenže já v těch dobách bral asi tak cca 2OOO/ měs. Už jsem byl v minulosti na několika GP i venku,(Německo, Itálie, Španělsko) ale můžu říct, že Brno je suveréně nejlevnější. A to nejsem žádný podnikatel, ale spíš ta socka, tedy správně invalidní důchodce s důchodem neco přes 10tis., navíc s manželkou která je rovněž v inv. důchodu. Ale dvakrát ročně( WSBK a GP) ty peníze vyškrabu. A i kdyby ti kámoši, o kterých píšeš platili plné vstupné 1650 Kč, tak by je to rozhodně nezruinovalo. Kolik ročně prokouří, protelefonují,propijí, zaplatí za koncerty, fotbaly, kina ?Ale jak říkám na začátku, je to o prioritách každého z nás. Jen mě mrzí, že si přikládáš polínko proti Abrahamovi, potažmo proti GP, s nářkem na výši vstupného. Je to sice tvůj názor, ale fér není.

Lizzy F1  |  17. 08. 2011 12:26

Proc by nemel byt fer. Je sice pekne rozpocitavani na 300 na den. ale ta vstupenka stoji 990, pred tremi lety jsem ji koupil za 500. To je skoro 100% narust. A to je za travnik na me oblibene G ve stoupani.

u Stanku stojis fronty na hodiny, jidlo kolikrat dostanes studene, protoze tu klobasu na grill davaji zmrzlou atd. Sedis na sutrech a ne na trave.

Ja socka rozhodne nejsem, ale jsem clovek, kterej utarci podle ziskane hodnoty. A ta hodnota je v Brne cim dal mensi. A za tim si stojim, mozna proto, ze jsem z Brna a na uz jako maly kluk jsem na velkou cenu chodil i pesky nebo na kole, A tak vim, jak moc se to tam "zmenilo"

Chteji podporu, fajn, at ukazou realne ucetnictvi. Pak at jim stat pomuze do te doby to pro mne neni nic jineho nez dalsi tunel na statni penize.

A nesrovnavej Brno s ostatnimi GP, v kazde zemi davaji ceny podle ekonomicke situace te zeme.

Abraham je jako kazdy jiny obchodnik a zkousi nasadit cenu tak, kam mu to az bude procházet. Faktem je, že cesky fanousek proste prestava jezdit.

mamba54  |  17. 08. 2011 13:36

To nahlížení do účetnictví nabízeli už letos v únoru. Ale nebyl ze strany politiků žádný zájem. ( závěrečný účet za r. 2010 )


1 2 3

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz